ATMO Music interview: Naše nová deska? Je to pro nás splněný Sen

Vydáno 16.05.2016 | autor: redakce

Liberečtí ATMO Music si před dvěma lety svým debutem Andělé x Démoni získali fanoušky hip hopu i popu. Nyní se vrací o dva roky starší a album Sen je podle jejich slov skutečně jakýmsi splněným snem. "Na desce jsme pracovali rok a natáčela se v našem domácím studiu," říkají v našem rozhovoru. Jednou z prvních koncertních štací, kde živě představí nový repertoár, bude 28. května festival Okoř se šťávou. 

ATMO Music interview: Naše nová deska? Je to pro nás splněný Sen ATMO Music vydávají už za pár dní novou desku Sen

Atmo Music vstoupili do širšího povědomí posluchačů poměrně nedávno, kdy a jak všechno začalo?
ODD: Každý začínal sám. Já jsem dělal produkci pro Lipa a Paulieho Garanda, ale chtěl jsem udělat i něco svého. Věděl jsem, že v Liberci funguje Beef se svojí kapelou a proto jsem ho kontaktoval. Po nějaké době snažení vznikla první písnička Řekni mi. Další v řadě byla písnička Fáma, která se už dostala do nekomerčních rádií. No a pak přišel singl Andělé, který nám otevřel dveře k tomu, co je teď.

Co vychází v květnu: přehled novinek

Proč právě Atmo Music ?
Beef: ATMO vzniklo od slova atmosféra, takže celý význam je muzika s atmosférou.

Co vás k hudbě přivedlo? Jaké byly vaše muzikantské začátky?
ODD: Vystudoval jsem konzervatoř, takže u mě to bylo jasné už od začátku.
Beef: Moji rodiče jsou muzikanti, takže u mě to bylo taky jasné.

Máte nějaké vzory? Co vás nejvíce inspiruje?
Těžko říct, ale teď posloucháme nové CD od Drakea.

vložte odkaz, text nemažte

Necháte nás nahlédnout do vaší kuchyně? Jak vznikají vaše písně a co vás inspiruje?
ODD: 90% skladem vzniklo tak, že jsem složil beat a Beef složil sloky. U hip hopu je časté, že se písnička v tento moment už jen nahraje, ale u nás je to jinak. Většinou se stane, že se celá ještě překope a měníme celý zvuk skladby, takže pro nás je postprodukce velmi důležitou součástí při tvorbě písní.
Beef: ODD většinu hudebních základů vymýšlí s kytarou a nebo s piánem.
ODD:  A inspiraci bereme v životě.

TOP 5 videoklipů týdne (80.): ATMO Music pějí ódu Valerii, Tove Lo předvádí svůdné tanečky

Máte kromě hudby jiné zájmy, koníčky? Jak všechno stíháte?
Beef: Hlavně se věnujeme hudbě, ale já rád cvičím.
ODD: Mě zase baví vařit, a když člověk chce, tak si čas prostě udělá.

Jak změnila váš život hudba? Vzpomenete si na váš první úspěch, na svou radost z něj?
Hodně. Díky ní se nám splnil sen a i nás to hodně změnilo. Samozřejmě k dobrému.
ODD: Můj první silný pocit úspěchu jsem zažil, když se naše písnička Fáma dostala do T-Music chart a vyhrála první místo v nějaké anketě díky hlasům od fanoušků. Začal jsem šílet, rozsvěcel a zhasínal světlo a bláznivě jsem slavil. Jenže postupem času mi došlo, že moje reakce byla možná trochu přehnaná. :)

Jak silně ovlivňuje vaši tvorbu spolupráce s dalšími umělci. Spolupracujete teď s někým?
Oba: Nemůžeme říct, že by nás to přímo nějak ovlivňovalo, ale rozhodně to přispívá k určitému posunu. Spolupráce je hodně. Chris, Romuald, Jakub Děkan, Lipo, Debbi, Paulie Garand a mnoho dalších, které teď uslyšíte na novém albu, které vyjde ke konci měsíce.

Chystáte se v budoucnu oslovit i posluchače v zahraničí?
Jednou nás napadlo, že by mohla vzniknou anglická verze písně Andělé, ale to bylo jen z legrace. Ale rozhodně chceme odehrát koncert v Bratislavě. Uvidíme, jestli se nám to povede během podzimní tour.

Už 20. května vydáváte nové album Sen. Jak dlouho deska vznikala a kde se natáčela?
Na desce jsme pracovali rok a natáčela se v našem domácím studiu. Něco vzniklo přímo ve studiu, kdy se na písničkách pracovalo společně a některé písničky doslova po mailu. Hosty na desce jsou Chris, Jakub Děkan, Lipo, Sebastian, Yanna a Thom Artway. Máme z ní skvělý pocit, jak název napovídá, tato deska je takový náš splněný sen. 

Kdo psal texty na albu?
ODD: Texty u nás píše Beef a jinak hostující umělci si píšou přímo to, co zpívají. Teda až na refrén Múzy, který jsem napsal já. První křest proběhne na Okoři se šťávou. 

Prozradíte nám vaše plány do budoucna?
Beef: Teď jsou na řadě klipy k desce. Nedávno vyšel videoklip Valerie, který má víc jak milion zhlédnutí a na koncertech s námi fanoušci zpívají celý text, což mě osobně dělá obrovskou radost. Jinak v tuto chvíli je už roztočený další klip.

Kde momentálně koncertujete?
Oba: Už se to přehouplo do období Majálesů a shodou okolností máme po koncertě na Majálesu v Praze. Zážitek je to samozřejmě neuvěřitelný, když je před vámi 6000 lidí a další davy už nejsou ani z pódia vidět. Takže spokojeni jsme.

Blíží se sezóna festivalů. Na jednom z prvních budete hrát na festivalu Okoř se šťávou, a to už 28. 5. Jak se těšíte, máte k tomuto místu nějaký vztah?
Oba: Těšíme se moc. Uvidíme známé tváře a rozjedeme pořádnou show. Takže doufáme, že všichni dorazí, protože to bude skvělý.

Chcete něco vzkázat vašim posluchačům?
Oba: Chceme jim vzkázat, ať se mají krásně, užívají si letní sezónu, prázdniny a jsme moc rádi, že nás poslouchají. Děkujeme za rozhovor.

Kromě ATMO Music vystoupí 28. května na Okoři se šťávou např. Wohnout, Sto zvířat, Voxel, Rybičky 48, Visací zámek, UDG, Všichni svatí, České srdce, Sabina Křováková a další. Moderovat budou Lukáš Pavlásek a Pavel Anděl. 

Servis pro návštěvníky letos zahrnuje i kyvadlovou dopravu z Prahy či Kladna, a to i po ukončení akce. Do konce dubna můžete vstupenky pořídit za výhodnější ceny. Předprodej probíhá v sítích Ticketportal, Ticketstream,Ticketpro, kapacita festivalu je limitovaná. Více na stránkách festivalu.

text: Michal Šenbauer, foto: archiv kapely, Lucie Levá

zavřít