AUDIO: Ellie Goulding smíchala folk s elektronikou. Dopadlo to skvěle

Vydáno 24.10.2015 | autor: Josef Martínek

Ellie Goulding stupňuje propagaci nadcházejícího alba Delirium, které vyjde už 6. listopadu. Po pilotním singlu On My Mind a promo singlu Something In The Way You Move přichází další ochutnávka. A písnička Lost And Found je zatím dost možná nejvydařenějším delirickým vzorkem.

AUDIO: Ellie Goulding smíchala folk s elektronikou. Dopadlo to skvěle Ellie Goulding smíchala v novém singlu folk s elektronikou

Britská princezna elektropopu se nijak netají tím, že se rozhodla udělat přímočarou popovou desku s mnoha potenciálními hity. Některé fanoušky své rané tvorby tím sice zklamala, jenže novinka Lost And Found ukazuje, že ani proměna křehké holky v popovou hvězdu nemusí znamenat ztrátu osobitosti.

VIDEO: Ellie Goulding odčinila zaváhání, nová deska by nakonec nemusela být průšvih

Na skladbě pracoval i švédský producent Max Martin, jenž stojí snad za každým druhým šlágrem dnešních rádiových playlistů - včetně Elliina největšího hitu Love Me Like You Do. Písnička má romantický text, částečně odkazuje k folku a lidové hudbě, do role potenciálního hitu ji ale posouvá zásah elektroniky, který naštěstí není tak agresivní, aby song připravil o autenticitu.

Můžeme jen tipovat, zda Ellie Goulding skladbu zazpívá i na chystaném pražském koncertě. V O2 areně se Britka představí 30. ledna.

text: Josef Martínek

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít