AUDIO: Iggy Pop a Josh Homme zveřejnili dva vzorky ze své společné desky

Vydáno 26.01.2016 | autor: redakce

Iggy Pop a Josh Homme z Eagles Of Death Metal či Queens Of The Stone Age spojili síly a nahráli nové album. Stalo se tak v utajení, pánové materiál připravovali v průběhu loňského roku a fanouškům to prozradili až nyní. Deska vyjde 18. března. 

AUDIO: Iggy Pop a Josh Homme zveřejnili dva vzorky ze své společné desky Iggy Pop a Josh Homme vydají v březnu společnou desku

Na albu Post Pop Depression se objeví celkem 9 písní, přičemž vedle dvou věhlasných autorů se na vzniku podíleli také další skvělí muzikanti. Konkrétně to byli Dean Fertita (Queens Of The Stone Age, The Dead Weather) a Matt Helders z Arctic Monkeys. Album se prý inspirovalo třeba nahrávkou Lust For Live ze 70. let. Tu nahrál Iggy Pop s Davidem Bowiem. 

LIVE: Kterak Iggy Pop v roce 2008 řádil v Praze

Dvě písničky už mohou fanoušci hltat nyní. Jde o kousky Break Into Your Heart a Gardenia. Stejně jako sedm dalších jsou výsledkem intenzivního tvůrčího procesu - nahrávání probíhalo na dvou schůzkách a pánové se dohodli, že všechny konkrétní songy vzniknou skutečně společnou rukou. Nikdo tedy nepřišel s již hotovým a dotaženým nápadem, ale pouze s náznakem, který poté společně rozvinuli. 

Rolling Stone, jm

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít