AUDIO: Midi Lidi doluxovali. Teď berou bonbón a jdou s tátou ven na pokec

Vydáno 08.06.2016 | autor: Ondřej Bambas

Po prvním singlu Lux představují Midi lidi další tři skladby z chystané desky Give Masterpiece A Chance. Ta vychází pět let po vydání alba Operace Kindigo! 15. června a nabídne celkem dvanáct položek.

AUDIO: Midi Lidi doluxovali. Teď berou bonbón a jdou s tátou ven na pokec Midi Lidi na nové desce fanoušky opět překvapí. Foto: Johana Novotná

Už jsme měli možnost slyšet jednu ukázku z chystané čtvrté desky Midi Lidi. Singl Lux, který ošperkoval Roman Holý povedeným sólem na klávesy, doprovází také parodické video s Markem Vašutem v hlavní roli. Před vydáním celé novinky nám servíruje kapela další tři skladby. Každou navíc s jiným zvukem, dokazují tak, že Midi Lidi zůstávají hraví a zábavní i po deseti letech existence.

TOP 8 videoklipů týdne (86.): Midi Lidi na párty s Markem Vašutem, Jennifer Lopez o silných ženách

Skladba Pojď ven! se nese v uvolněném tempu a má potenciál stát se letním hitem všech zapadlých nádražek a letních festivalů. Tanečnější písni Pokec s tátou zase dominuje riff, který jako by ležel v šuplíku členů Joy Division / New Order. Navíc ho vede intonačně neobvykle pojatý text. Poslední ukázka dovádí interakci mezi hudbou a textem ještě dále. Když v poslední minutě zapěje Petr Marek "Ten bonbón! Ti nikdo jinej neveme! WóÓóu!", zdá se, že nic absurdnějšího u nás kromě produkce TV Šlágr nevznikne. Dokonalá reminescence stadiónových vystoupení legend elektronického žánru osmdesátých a devadesátých let.

vložte odkaz, text nemažte

Jak se zdá, konečně se ukáže, zda Midi Lidi opravdu pouze kopírují Kraftwerk a Daft Punk, jak tvrdí zlé jazyky, nebo může být kredit připsán také na jejich stranu. Give Masterpiece A Chance vychází 15. června u Bumbum Satori a Xproduction. Kromě digitální formy a CD bude k dispozici také na dvou vinylech, na nichž nalezne majitel dvě bonusové skladby.

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít