AUDIO: Radiohead dostali se svou verzí písničky k bondovce Spectre košem. Poslechněte si ji

Vydáno 27.12.2015 | autor: redakce

Také jste si někdy kladli otázku, jak mohla znít ústřední skladba nového filmu o Jamesi Bondovi, kdyby ji natočil někdo jiný než Sam Smith? Odpověď přináší Radiohead. Ti totiž jako vánoční dárek zveřejnili svou píseň ke Spectre, kterou však tvůrci nevybrali. 

AUDIO: Radiohead dostali se svou verzí písničky k bondovce Spectre košem. Poslechněte si ji Radiohead se tvůrcum filmu Spectre nezavděčili

Thom Yorke a spol. byli sice pro natočení písně k Bondovi osloveni, nakonec ale ve filmu nezazněla. Jejich skladba je přitom vybrané Writing's On The Wall Sama Smitha v lecčems podobná: především vokálním projevem obou zpěváků. Smithova píseň je ale z pochopitelných důvodů o něco přímočařejší a pro komerční účely vděčnější, zatímco Radiohead si víc vyhráli s atmosférou a napětím.

HITPARÁDY (15.): Sam Smith je za písničku k Bondovi kritizován, britský žebříček přesto dobyl

"Nevyšlo to, ale nakonec se píseň stala něčím, co jsme si zamilovali," připustil Yorke. Kapela novinku nadělila fanouškům pod stromeček. Těžko říct, jak by se skladba coby hymna filmu Spectre osvědčila, Smith totiž se svým singlem sklidil spíš kritiku. Přesto to ale v britském žebříčku stačilo na 1. místo. 

VIDEO: James Bond a Sam Smith si do noty příliš nepadli

Spekuluje se, že nový song by mohl být předzvěstí chystaného alba Radiohead. To zatím poslední pochází už z roku 2011 a jmenuje se The King Of Limbs. Pauzu si frontman Thom Yorke loni vyplnil sólovkou Tomorrow's Modern Boxes. 

 Josef Martínek

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít