AUDIO: Rybičky 48 vydali nové dvojalbum. Zpívají na něm, že premiér je hajzl a prezident vůl

Vydáno 02.11.2018 | autor: redakce

Očekávané dvojalbum vydala skupina Rybičky 48 ve čtvrtek 1. listopadu. Zatímco na desce Best Fuck Off rekapituluje svoje singly z posledních let, na druhém disku Pořád nás to baví dělají hudebníci radost hlavně sami sobě. Všechny nové skladby jsou k poslechu i na YouTube. 

AUDIO: Rybičky 48 vydali nové dvojalbum. Zpívají na něm, že premiér je hajzl a prezident vůl AUDIO: Rybičky 48 vydali nové dvojalbum. Zpívají na něm, že premiér je hajzl a prezident vůl

"Poslední desku jsme vydali v roce 2013, pak jsme si řekli, že budeme vydávat jednotlivé singly a hned k nim dělat klipy. Během pěti let vzniklo dostatek singlů, abysme vydali desku, kterou jsme pojmenovali Best Fuck Off," říká kytarista Petr Lebeda. 

Rybičky 48 interview: V Las Vegas si nás lidi fotili v domnění, že kolem jedou nějaký americký rockstars

Druhé CD vystihuje už jeho název Pořád nás to baví. "Všichni jsme vlastně oprášili své staré šuplíkové nápady, upravili, otextovali a natočili u mě v novém studiu. Byla pro nás taková výzva, protože 99% písniček skládá a zpívá Kuba. Já jsem si třeba poprvé v životě zazpíval hlavní zpěv na vlastní píseň. Na desce tak uslyšíte třeba reggae, kytarové vypalovačky, nebo krásné ploužáky," upřesňuje Lebeda.

Mezi novými písněmi je i skladba Na první dojem, která se dotýká současné společenské situace. "Premiér je hajzl a prezident vůl, naštěstí to už dneska ví národa půl," zpívají tu. Píseň si poslechněte níže, další novinky najdete k poslechu v playlistu zde

Rybičky 48 zároveň vyrazili na podzimní turné, jehož vrcholem bude 15. prosince křest desky v brněnské hale Vodova. Půjde o dosud největší koncert kariéry této skupiny.

tz, jm

Témata: Rybičky 48, Best Fuck Off, Pořád nás to baví

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít