AUDIO: S Coldplay budou na nové desce zpívat Beyoncé i Noel Gallagher. Poslechněte si první singl

Vydáno 06.11.2015 | autor: Josef Martínek

Když se před týdnem v londýnském metru objevil nepopsaný plakát s obrázkem květu života a datumem 4. prosince, byla to jen spekulace - dnes už je to ale oficiálně potvrzené. Coldplay vydají začátkem prosince další řadové album.  A Head Full Of Dreams vyjde jen rok a půl po předchozí nahrávce Ghost Stories. 

AUDIO: S Coldplay budou na nové desce zpívat Beyoncé i Noel Gallagher. Poslechněte si první singl S Coldplay budou na nové desce zpívat Beyoncé i Noel Gallagher

Kapela kolem Chrise Martina desku natáčela v Malibu, Los Angeles a také v Londýně s norským produkčním týmem Stargate a dlouholetým spolupracovníkem Rikem Simpsonem. Žádná nahrávka Coldplay dosud nenabídla tolik hostů jako A Head Full Of Dreams. Ke slyšení budou Beyoncé a Tove Lo, Noel Gallagher nebo šestašedesátiletá soulová zpěvačka Marry Clayton, kterou znají příznivci Rolling Stones z duetu Gimme Shelter s Mickem Jaggerem.

Nové album Coldplay vyjde v prosinci. Možná bude poslední

První vzorek z 11stopé kolekce se jmenuje Adventure Of A Lifetime a oproti křehkým zpovědím z Ghost Stories má vlnitější a roztančenější zvuk, i když si zároveň udržuje snovou atmosféru. Každopádně k velkým stadionovým refrénům minulých desek má docela daleko, fanoušci tak možná čerstvý vítr v tvorbě Coldplay přivítají vřele.

Co na novou písničku říkáte vy?

jm, tz

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít