AUDIO: Taylor Swift v novém singlu pohřbila své staré já a vyřizuje si účty. Desku Reputation vydá v listopadu

Vydáno 25.08.2017 | autor: Josef Martínek

Od roku 2006 vydávala Taylor Swift svá alba pravidelně v dvouletých intervalech, až loni nepsané pravidlo porušila a fanoušky nechala čekat o rok déle. Tři roky po celosvětovém úspěchu alba 1989 se vrací s novou hudbou. A znovu se posouvá do nových sfér. 

AUDIO: Taylor Swift v novém singlu pohřbila své staré já a vyřizuje si účty. Desku Reputation vydá v listopadu AUDIO: Taylor Swift v novém singlu pohřbila své staré já a vyřizuje si účty. Desku Reputation vydá v listopadu

Minulou řadovkou 1989 udělala Taylor Swift poslední krok k tomu, aby se z někdejší country písničkářky definitivně stala popová hvězda. Singl Look What You Made Me Do fanoušky opět překvapí, a to svou temnou náladou a především textem. Swift je v něm totiž až nečekaně otevřená a například zmiňuje, že "stará Taylor nemůže k telefonu, protože je mrtvá" nebo "že nevěří nikomu a nikdo nevěří jí". Zajímavá je tu kombinace klavíru a syntezátoru, díky čemuž píseň působí až filmově, jako vystřižená z nějaké detektivky. 

POST SCRIPTUM (55): Svět přihlíží veřejné popravě Taylor Swift rukou Kim Kardashian

Zahraniční média spekulují, že si songem vyřizuje účty s Kanyem Westem. Jejich spory začaly v roce 2009 na předávání cen MTV, kde West poté, co Taylor ovládla kategorii žen, vtrhl na pódium a prohlásil, že měla vyhrát Beyoncé. Loni vydal West singl Famous, kde zmiňuje, že "tu děvku proslavil", což následně vedlo k dalším slovním přestřelkám. 

V narážkách či přímo měla Taylor Swift spory i s dalšími umělci, například s Katy Perry, která jí měla "ukrást" tanečnice, nebo se svým expartnerem Calvinem Harrisem. Většinou to však byla Swift, která ze všech roztržek vyšla v očích veřejnosti jako potvora. Název nového alba Reputation nejspíše ke všem těmto událostem odkazuje. 

Témata: Taylor Swift, Reputation, Kanye West

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít