Ben Howard, držitel Brit Awards, rozezní Divadlo Archa už v červnu

Vydáno 22.03.2018 | autor: redakce

Britský písničkář a dvojnásobný držitel prestižní Brit Award Ben Howard odehraje v Praze svůj první koncert. Hudba, kterou ovlivnila tvorba Joni Mitchell, Simona & Garfunkela nebo Boba Dylana, zazní 9. června v Divadle Archa.

Ben Howard, držitel Brit Awards, rozezní Divadlo Archa už v červnu Ben Howard, držitel Brit Awards, rozezní Divadlo Archa už v červnu

Ben Howard debutoval v roce 2011 albem Every Kingdom. Za něj obdržel nominaci na Mercury Prize a o dva roky později i Brit Award v kategoriích British Male Solo Artist (Nejlepší mužský výkon) a British Breakthrough Act (Objev roku).

Sošky Brit Awards rozdány. Radují se Emeli Sandé, Ben Howard i Adele

Druhá studiovka I Forget Where We Were vyšla v roce 2014 a její produkce se ujal Howardův bubeník Chris Bond. Deska opět sklidila slova chvály od kritiky i fanoušků. Britský Q Magazine napsal: "Hudebně dobrodružná, zvukově odvážná a skutečně ohromující".

Po čtyřleté odmlce přichází Howard s novou hudbou, detaily má prozradit v nadcházejících týdnech. Od loňského roku také působí v kapele A Blaze of Feather, kterou založil se členy své doprovodné skupiny (India Bourne, Mickey Smith, Nat Wason, Rich Thomas a Kyle Keegan).

Témata: Ben Howard, Joni Mitchell, Simon & Garfunkel, Bob Dylan

tz, lš

zavřít