Big Sandy And His Fly-Rite Boys zahrají na konci prázdnin poprvé v Rock Café

Vydáno 04.08.2016 | autor: redakce

Zástupci americké rock'n'rollové a rockabilly scény Big Sandy And His Fly-Rite Boys se po třech letech vrací do České republiky, aby poprvé zahráli v Praze. Jejich koncert uzavře letní prázdniny, v Rock Café proběhne 31. srpna.

Big Sandy And His Fly-Rite Boys zahrají na konci prázdnin poprvé v Rock Café Big Sandy And His Fly-Rite Boys zahrají na konci prázdnin poprvé v Rock Café

Robert Williams aka Big Sandy za posledních 25 let vydal 14 alb a všechny jsou klasiky ve svém žánru. Kapela začínala v roce 1991 jako Fly Rite Trio a po dvou klasických rockabilly albech pokročila k více western swingové přeměně jako Fly Rite Boys. V průběhu let se v kapele otočilo několik skvostných muzikantů jako např Jeff West či Lee Jefferies. Kapela se inspiruje rootsovými žánry od hillbilly, western swing až po cajun, vždy ale zůstává esenciálně "rockin’.

PŘEHLED NADCHÁZEJÍCÍCH KONCERTŮ

V posledních letech se vrací opět ke klasickému rockabilly, viz poslední již vyprodaný singl Fine, Fine, Superfine, který určitě uslyšíte živě. Aktuální složení kapely je následující: Ashley Kingman na kytaře/mandolíně, věčně usměvavý Kevin Stewart na base a Ricky McCann na bicích.

Jako hosté se představí Twisted Rod, pražská tříčlenná kapela hrající divoké rockabilly v autentickém 50s stylu. Na svém kontě mají dvě studiová alba. Vstupenky seženete v předprodeji v síti GoOut.cz za 180,- + poplatky nebo za 230,- na místě.

tz, jm

Témata: Big Sandy And His Fly-Rite Boys, Twisted Rod, Rock Café, koncerty

Mohlo by Vás zajímat

zavřít