Bizár týdne: Do háje s moudrostí, zpíval ministr zdravotnictví ve svém Prohlášení 

Vydáno 01.04.2020 | autor: redakce

Tento týden si připomeneme singl Declaration od Adama Vojtěcha, současného ministra zdravotnictví. Ještě jako student práv nahrál píseň o nešťastné lásce a mamonu peněz.

Bizár týdne: Do háje s moudrostí, zpíval ministr zdravotnictví ve svém Prohlášení  Bizár týdne: Do háje s moudrostí, zpíval ministr zdravotnictví ve svém Prohlášení 

V životopisech Adama Vojtěcha se uvádí ordinérní poznámka o tom, že hudba ho bavila už od útlého věku. Veřejnost ho ale poprvé zaznamenala jako blonďatého hezouna v druhém ročníku talentové soutěže Česko hledá SuperStar, který se vysílal v roce 2005. Vojtěch vypadl v semifinále, odnesl si alespoň přezdívku Ken.

Hudební kariéra šla stranou při studiích práv a mediálních věd, přesto stihl natočit několik písní. Například singl Declaration z roku 2009. Jde o poprockové „prohlášení“ značně nedomrlé povahy, v němž Vojtěch angličtinou se silným českým přízvukem zpívá o tom, že se svou nepotřebuje provozovat sex, aby ji miloval.

BLOG: I v SuperStar se dají najít drobné poklady

V nájezdu na refrén přitom zní „fuck you, fuck you, wisdom,“ což se dá bez použití vulgarismů přeložit jako „k čertu s moudrostí“. Vojtěch měl ale pravděpodobně na mysli spíše něco jako „mínění okolí“, v takovém významu se ale termín wisdom nepoužívá.

Po absolutoriu vysoké školy se Vojtěch stal firemním právníkem vydavatelství MAFRA, v té době už ve vlastnictví Andreje Babiše. Z největší české mediální společnosti vedla jeho cesta na ministerstvo financí, kde to v roce 2014 dotáhl na tajemníka.

Jak se z neúspěšného zpěváka stal ministr zdravotnictví, který se musí vypořádat s největší výzvou v historii samostatné České republiky, netušíme. Všem zasaženým ale přejeme hodně sil.

red

Témata: Adam Vojtěch, SuperStar

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít