BIZÁR TÝDNE: „Ťuťuňuňu, pacici pacici,“ zpívá Petr Janda na novém albu Kaťata. Jinde vzpomíná, jak zkusil „bobříka i holiny“

Vydáno 10.11.2020 | autor: redakce

Kapela Olympic výrazně zasáhla do vývoje československé populární hudby, a to především v 60. letech, kdy poučeně do tuzemského prostředí přenášela zahraniční trendy, za pozornost stojí také experimenty 80. let. Aktuální album Kaťata ale nabízí momenty, bez nichž by se tuzemská hudba nejspíš i obešla. 

BIZÁR TÝDNE: „Ťuťuňuňu, pacici pacici,“ zpívá Petr Janda na novém albu Kaťata. Jinde vzpomíná, jak zkusil „bobříka i holiny“ BIZÁR TÝDNE: „Ťuťuňuňu, pacici pacici,“ zpívá Petr Janda na novém albu Kaťata. Jinde vzpomíná, jak zkusil „bobříka i holiny“

V titulní písni aktuálního alba pojmenovaného ležérně Kaťata Petr Janda popisuje typy žen, které prošly jeho postelí. Píseň překvapí tvrdým zvukem kytar i dunivými údery dvojšlapky, zaujme ale především textem na hraně vkusu a soudnosti. Janda seznamovací techniku líčí například slovy „trochu jsem se poflakoval, pak jsem potkal gazelu / trochu jsem se vytahoval, že mám dobrou kapelu“.

LIVE: Olympic poprvé s novým klávesákem, kapela hraje skvěle. Podívat se přišli i kolegové

Píseň zastihuje osmasedmdesátiletého hudebníka jako nenapravitelného záletníka, jak sám Janda ostatně zpívá: „Já nechci lásku, já chci jen klín.“ Skladba ale nabízí mnohem horší obrazy, stačí namátkou vybrat z textu:

„Dalo mi to celkem práci, nakonec se chytila
ťuťuňuňu, pacici pacici, na dvě noci idyla
víkendová romantika, kožich jsem jí vyprášil
časovaná bomba tiká, říkejte mi Jidáši.“

Petr Janda se očividně snaží šokovat, při poslechu se ale dostaví spíš pocit tápání, co to všechno vlastně znamená. A jestli se to skutečně děje: „Už jsem zkusil všechny typy, bobříky i holiny / hamburgery i netopýry, šneky, špeky, noviny,“ zpívá Janda ke konci písně. Kde jsou ty čas, když zpíval o želvách.

red,  foto: archiv kapely, Tereza Straková, Radoslav Venčák
Témata: Olympic, Petr Janda

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít