BIZÁR TÝDNE: Známe nejlepší píseň na téma koronavirus. Krmelec předělal Krabathor

Vydáno 29.07.2020 | autor: redakce

Světová pandemie nového koronaviru se stala námětem neuvěřitelného množství písní, bez kterých by na světě bylo lépe. Stejně jako bez viru samotného. Předělávka skladby Imperátor od souboru Krmelec patří mezi světlé výjimky.

BIZÁR TÝDNE: Známe nejlepší píseň na téma koronavirus. Krmelec předělal Krabathor BIZÁR TÝDNE: Známe nejlepší píseň na téma koronavirus. Krmelec předělal Krabathor

„Oblečen do války, lesem k chatě jdu / nasbírám si houby, srnce vojedu / respirátor nemám, cihly, maltu mám,“ pěje pražská kapela Krmelec v cover verzi písně Imperator (Strikes Again). Tu vydali Krabathor, tuzemská deathmetalová legenda z Uherského Hradiště, v roce 1995 na albu Lies.

Bizár týdne: Do háje s moudrostí, zpíval ministr zdravotnictví ve svém Prohlášení

„Tak dlouho jsme jim v kotli hrozili, až jsme jim cover vystřihli,“ komentovali Krmelec výběr písně, jíž napsali český a aktualizovaný text.

V jednoduchém ale efektním videu kapela použila masky politiků. Jan Hamáček drtí riffy na kytaru, basu tvrdí Roman Prymula, za bubny sedí multiministr Karel Havlíček, který se kvůli angažmá v kapele nevyspí už vůbec. A za mikrofonem hřímá Adam Vojtěch, neúspěšný účastník talentové soutěže Česko hledá SuperStar a současný ministr zdravotnictví. Andrej Babiš pak jen tančí do skočného rytmu.

Krmelec letos v únoru vydali album s názvem Tak trochu jiná honitba, jež jsme zatím neslyšeli a možná to tak i zůstane. V popisku videa se kapela ptá, jak dlouho videoklip na serveru YouTube vydrží. Zatím drží a my doufáme, že vydrží.

red, oh
Témata: Krmelec, Krabathor, Adam Vojtěch, koronavirus

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít