Black Sabbath se rozloučí v kinech, film The End Of The End uvidíme v září

Vydáno 28.06.2017 | autor: redakce

Black Sabbath se letos v únoru skoro po padesáti letech na scéně definitivně rozloučili se svými fanoušky. Poslední dva koncerty proběhly v Birminghamu, kde se "vynálezci heavy metalu" dali dohromady. Ze záznamu vznikl koncertní snímek s názvem The End of The End, který ve čtvrtek 28. září vstoupí celosvětově a na jediný den do kin. 

Black Sabbath se rozloučí v kinech, film The End Of The End uvidíme v září Black Sabbath se rozloučí v kinech, film The End Of The End uvidíme v září

Ve filmu zazní nejslavnější hity jako Iron Man, Paranoid nebo protiválečná War Pigs v podání původního složení kapely včetně Ozzyho Osbourna, kytaristy Tonyho Iommiho a basáka Terrence "Geezera" Butlera.

LIVE: Poslední sabat Black Sabbath: Démon Ozzy v Praze navždy uzavřel bránu do pekla

"Vrátit se po všech těch letech zpátky domů bylo vážně mimořádné. I když rozloučit se s fanoušky, kteří nám byli po léta tak neuvěřitelně věrní, nebylo snadné. Na začátku se nám ani nesnilo o tom, že se naše poslední show se odehraje po 49 letech na 'domácím hřišti'," popsali Black Sabbath.

vložte odkaz, text nemažte

Monumentální show v beznadějně vyprodané hale Genting Arena završili rockeři rozlučkové turné The End, které globálně vidělo 1,5 milionu fanoušků a zavítalo i do Česka.

Skladby, které zazněly na derniérovém pódiu, doplní ve filmu záběry zákulisního špičkování a osobní rozhovory, v nichž kapela vzpomíná na desetiletí společného působení. Kamera navštíví také nahrávací studio, v němž si Black Sabbath střihnou staré skladby, které nikdy nezazněly před živým publikem.

Filmovou "labutí píseň" největší heavymetalové kapely všech dob natočil Dick Carruthers, ostřílený režisér hudebních snímků jako Led Zeppelin: Celebration Day, Imagine Dragons: Smoke + Mirrors Live.

Podívejte se, v jakých českých kinech se bude film 28. září promítat. 

tz, jm

Témata: Black Sabbath, Ozzy Osbourne, The End, The End Of The End

zavřít