BLOG: Mirai - Kluci z Kryštof jsou fajn borci

Vydáno 23.11.2015 | autor: redakce

Skupina Mirai debutovala singlem Dítě robotí teprve letos v lednu. Přesto už má za sebou vydání prvního EP Cesta z města i čestnou roli předskokana na halovém turné Kryštof. "Pro mladé kluky, jako jsme my, je to skvělá ochutnávka toho, čeho se dá u nás dosáhnout," svěřují se nám v blogu.

BLOG: Mirai - Kluci z Kryštof jsou fajn borci Mirai vydali nové EP Cesta z města

Jaké to je předskakovat Kryštof? Myslím si, že to je jedna z nejvděčnějších rolí, jakou předkapela může mít, protože fanoušci Kryštof podle mě nejsou žánrově příliš vyhranění. A i kdyby někteří byli, tak naše hudba je té kryštofácké žánrově relativně blízko, takže pro nás to bylo snové tour. Jeli jsme 8 největších vyprodaných hal v ČR, což je pro mladé kluky jako jsme my, skvělá ochutnávka toho, čeho se dá u nás dosáhnout. Určitě se teď cítíme nabití energií a budeme dělat všechno pro to, ať nás za takových 10 let potká podobný osud.

Kryštof v Ostravě podruhé rozbušil Srdcebeat

Všechno se teď sešlo parádně. Vydali jsme těsně před tour nové EP Cesta z města. Už během tour nám stejnojmennou píseň nasadila rádia a tour samotnou už jsem popsal výše. A protože v klipu k téhle písni běhá panda, tak jsme oblíkli do obleku pandy i našeho kamaráda Tomáše Kulurise z kapely Nebe a zahostoval nám ve dvou písních.

Kluci z Kryštof jsou fajn borci, takže kolektiv na tour hodnotím na jedničku.

A celková sumarizace tour? Rozhodli jsme se lidem rozdávat. Majkl rozházel 8 triček, rozdali jsme a zlomili přes 50 paliček a rozházeli kolem 40 CD a asi 20 trsátek. Vystříkali jsme 2 velké lahve laku na vlasy a 4 Old spicy, použili přes 100 tužkových baterek, vyměnili asi 15 sad strun a najezdili přes 2 000 kilometrů během pár dnů. Na tour se přišlo podívat cca 90 000 lidí, takže jestli jsme jako předkapela vykouzlili úsměv aspoň třetině z nich, tak to stálo za to.

Mirai, foto: Petr Kozlík/Universal Music

zavřít