BLOG: Novou SuperStar je Emma Drobná - holka, která umí i z Britney Spears udělat intelektuálku

Vydáno 07.12.2015 | autor: Josef Martínek

O SuperStar se toho za všechny ty ročníky už napovídalo a napsalo tolik, že by to vydalo na několikadílný román. Ale nevěřte všemu, co se říká: letošní ročník je toho důkazem. V Superfinále totiž zůstali dva interpreti, kteří rozhodně nepůsobí jako prvoplánové televizní loutky. A vyhrál hlas, jakých na Slovensku a v Česku máme zoufalý nedostatek. Emma Drobná.

BLOG: Novou SuperStar je Emma Drobná - holka, která umí i z Britney Spears udělat intelektuálku Emma Drobná - vítězka letošní SuperStar

Letošní ročník česko-slovenského hledání talentů působil tak nějak "ořezaně", místo obvyklých 12 finalistů postoupila ze semifinále jen osmička a v Grand finále se tentokrát namísto dvojice utkali hned tři nejlepší. Je vidět, že televize kvůli klesající sledovanosti šetří, kde můžou. Nic to ale nemění na tom, že do úplného závěru prošli opravdu talentovaní zpěváci. Poté, co byl na třetím místě vyhlášen Pavol Kovaliček, totiž diváci rozhodovali mezi introvertním rockerem z Česka Štěpánem Urbanem a tajemným hlasem Slovenky Emmy Drobné. 

BLOG: I v SuperStar se dají najít drobné poklady

Ani jeden z nich přitom neztělesňuje nic, co by si fanoušek představil pod pojmem "televizní soutěž". Oba jsou nepodbíziví, mají vkus, široký rozhled a formují se v zajímavé osobnosti, které nepotřebují, aby pro jejich další kariéru někdo "tahal za nitky". Talentu totiž mají dostatek.

Zatímco Štěpán v minulosti vystřihl skvěle Nirvanu nebo Rolling Stones, Drobná bodovala Čerešněmi Hany Hegerové nebo Love The Way You Lie Rihanny. Víc tedy vynikne v klidné poloze, kdy hraje hlavní úlohu její hřejivě podmanivý vokál, v lecčems podobný hlasu Ellie Goulding, jejíž skladbu zpívala v semifinále. Tentokrát podala skvěle nejen Fix You od Coldplay, ale dokonce si poradila i s megahitem Toxic od Britney Spears. V komorní aranži píseň posunula do zcela nové roviny. A vzhledem k tomu, že je známo, že Britney žádná velká zpěvačka není, netřeba dodávat, že zastínila originál.

Také Urban se snažil - dokázal zachovat křehkost a civilnost Neckářovy Půnoční i přesvědčivě podat Angie od Rolling Stones, jako osobnost ho ale Drobná přece jen o trochu předčila. Má v sobě totiž jistý kus tajemna, který naše národy vždycky přitahoval - vzpomeňme třeba na výborné zpěvačky jako Marta Kubišová či Aneta Langerová. Emma je úplně jiný typ interpretky než ony, vůbec nad její budoucností ale nelámejme hůl. Jestli se totiž má ještě někdy z vítěze SuperStar stát opravdová hvězda české a slovenské scény, letos je šance. Teď, nebo nikdy. Držme palce. 

Josef Martínek, foto: Profimedia

zavřít