Bobby McFerrin opět v České republice: V červnu se zastaví v Ostravě

Vydáno 07.01.2016 | autor: redakce

Americký zpěvák, multiinstrumentalista, skladatel a dirigent Bobby McFerrin se znovu vrátí do České republiky. Vystoupí v doprovodu kapely 26. června v multifunkční aule Gong v Ostravě. 

Bobby McFerrin opět v České republice: V červnu se zastaví v Ostravě Bobby McFerrin opět v České republice: V červnu se zastaví v Ostravě

Dnes 65tiletý Bobby McFerrin se na obou stranách Atlantiku proslavil zejména skladbou Don't Worry, Be Happy z alba Simple Pleasures vydaného v roce 1988. Hudební svět ho s úctou ale pozorně sledoval již od roku 1983, kdy se jako první zpěvák rozjel na turné bez doprovodu kapely. Plně tehdy vsadil na svůj hlasový rozsah čtyř oktáv a sázka se vyplatila - publikum odcházelo z jeho vystoupení uchváceno.

LIVE: Bobby McFerrin jako posel Boží

První z dnešních deseti cen Grammy získal už v roce 1985 za píseň Another Night in Tunisia, která vznikla ve spolupráci s Manhattan Transfer. Když si o tři roky později šel převzít další Grammy za výše zmíněnou Don't Worry, Be Happy, hřál se tento hit již několik měsíců na výsluní rozhlasových hitparád. Bobby McFerrin však nově nabyté masivní popularity nedbal. Vrhl se na studium dirigování, které korunovalo jeho první veřejné vystoupení v roli dirigenta Symfonického orchestru San Francisco v roce 1990.

LIVE: Pátek na Colours Of Ostrava ovládl Bobby McFerrin

Českou republiku navštěvuje často, rád a povětšinou s programově zcela odlišnými koncerty. Tuzemské publikum, které mu jeho náklonost oplácí vyprodanými sály a dlouhým potleskem vestoje v závěru každého vystoupení, ho tak mělo možnost vidět jak s kapelou, tak s Chickem Coreou na JazzFestu, s Danem Bártou na festivalu Struny podzimu nebo na Staromětském náměstí, kde zpíval a dirigoval Českou filharmonii v Griegově skladbě Holberg Suite – Rigaudon. V Ostravě v minulosti vystupoval jak v ČEZ Areně, tak na festivalu Colours Of Ostrava.

Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketportal od 1 890 korun.

tz, jm

zavřít