Boj o název Plastic People Of The Universe: Perou se o něj dvě kapely

Vydáno 11.05.2016 | autor: redakce

Skupina The Plastic People Of The Universe ve svém tiskovém prohlášení uvádí, že v současnosti pod tímto názvem vystupují dvě kapely. Jediným oprávněným nositelem tohoto názvu je ale podle něj sestava kolem Jiřího Kabeše a Joe Karafiáta. 

Boj o název Plastic People Of The Universe: Perou se o něj dvě kapely Plastic People Of The Universe zažili několik personálních změn. Foto: Tereza Jirásková

"V létě roku 2015 dva členové The Plastic People Of The Universe, Jaroslav Kvasnička a Eva Turnová (rytmika), oznámili ukončení svého působení ve skupině. Kapela tedy přijala novou rytmiku, Tomáše Skřivánka a Jana Ježka.

Atmosféra, kterou vyvolaná kolem zmíněného odchodu, odcizení nástrojů a celková únava, vedla k rozhodnutí ukončit své členství v Plasticích Vratislava Brabence a následně i Josefa Janíčka.

Plastic People of the Universe ožili: Toxique mají Toxiku

Zbylí členové přijali tedy dalšího člena, klávesistu Vojtěcha Starého a pokračují dál. V Plasticích vždy platila dohoda, že kapela bude pokračovat i po odchodu některého z členů souboru.

K překvapení skupiny i veřejnosti je propagován klubový koncert v Brně v sestavě, která si název přisvojila. Přesto, že se v ní objevují někteří bývalí členové Plastiků, nemají oprávnění název The Plastic People Of The Universe používat. Toho se všichni vzdali svým dobrovolným odchodem. O tom svědčí i fakt, že za dobu působení skupiny se za nástroji vystřídalo kolem čtyřiceti hudebníků.

Jediným oprávněným nositelem názvu The Plastic People of the Universe je sestava kolem Jiřího Kabeše a Joe Karafiáta."

tz, jm

zavřít