Britney Spears dostane od Billboardu speciální cenu pro umělce milénia

Vydáno 05.05.2016 | autor: Josef Martínek

Už 22. května se budou v Las Vegas rozdávat letošní Billboard Music Awards a jednu speciální sošku obdrží i Britney Spears. Zpěvačky si totiž prestižní magazín cení natolik, že jí předá zvláštní cenu Billboard Milennium Award. Ta se uděluje pouze umělcům s mimořádným vlivem na hudební průmysl. 

Britney Spears dostane od Billboardu speciální cenu pro umělce milénia Britney Spears představí na Billboard Music Awards i nový singl

Jen výjimečně udělovanou Billboard Milennium Award zatím v celé historii cen obdržely pouze Beyoncé (2011) a Whitney Houston (2012), nyní se k nim připojí i popová princezna Britney Spears. Ta se ke špičkám hudebního průmyslu řadí od konce 90. let, kdy odstartovala svou hvězdnou kariéru. Po několikaletých patáliích v osobním životě se dokázala v roce 2007 vrátit albem Blackout a od té doby hájí svou pozici jedné z nejpopulárnějších zpěvaček. 

Konec v Las Vegas? "Nevím, co chci," říká Britney Spears

Magazín Billboard, který ceny vyhlašuje, podotýká, že Spears má na kontě jeden z největších hitů posledních dvaceti let Baby One More Time, šest z jejích osmi alb debutovalo na 1. místě hitparády a hned 23 jejích singlů se probilo do první čtyřicítky žebříčku. K tomu prodala desítky milionů svých alb i singlů, což potvrzuje její status popové ikony. 

vložte odkaz, text nemažte

Britney Spears na cenách Billboardu také vystoupí, když živě předvede medley svých největších hitů. Zaznít by ale měl i zbrusu nový singl Make Me (Oooh), který je nejspíš předzvěstí chystané deváté řadové desky. 

zavřít