Britští Depeche Mode přivezou po třech letech do Prahy své hity. A taky novou desku

Vydáno 11.10.2016 | autor: Nicola Bernard

Britská kapela Depeche Mode se chystá na turné napříč celým světem, nechybí ani zastávka v pražské Eden aréně. Přijedou k nám po třech letech od posledního koncertu v Česku. Přivezou s sebou nové hity z chystané desky Spirit, světoznámé klasiky a skvělou show. Na to všechno se můžeme těšit 24. května 2017.

Britští Depeche Mode přivezou po třech letech do Prahy své hity. A taky novou desku Britští Depeche Mode přivezou své hity po třech letech opět do Prahy. Ta se otřese v základech příští rok

V rámci první části Global Spirit Tour vystoupí Dave Gahan, Martin Gore a Andy Fletcher před více než 1,5 milionem fanoušků ve dvaatřiceti městech v jednadvaceti zemích po celé Evropě. Turné začíná ve stockholmské Friends Areně a představí se na fanoušky oblíbených místech včetně pařížského Stade de France, San Siro v Miláně a Olympiastadion v Berlíně. Turné zahrnuje i nové stadiony, jako jsou London Stadium, Otkritie Arena v Moskvě a Veltins-Arena v německém Gelsenkirchenu.

Depeche Mode připomenou na DVD své poslední turné

V návaznosti na evropské turné v létě 2017 bude Global Spirit Tour pokračovat v Severní a Jižní Americe. The Global Spirit Tour je osmnácté turné Depeche Mode a půjde o první vystoupení kapely po více než třech letech. Depeche Mode na posledním turné Delta Machine vystoupili před více než 2,5 miliony fanoušků na vyprodaných koncertech po celé Evropě a Severní Americe a turné bylo jedním z největších a nejprodávanějších turné roku 2013.

Na Global Spirit Tour bude kapela pokračovat ve svém charitativním partnerství se švýcarským výrobcem hodinek Hublot s cílem informovat a získávat finanční prostředky pro charitativní projekt Charity: Water, jehož posláním je poskytovat všem obyvatelům planety nezávadnou pitnou vodu.

Depeche Mode chystají živák z Berlína. Natáčeli i v nevěstinci

Spirit bude čtrnáctým studiovým albem těchto hudebních průkopníků, které navazuje na kritikou velice kladně přijaté album Delta Machine z roku 2013, které se v 26 zemích umístilo v první pětce hitparád a na prvním místě ve 12 zemích. Album Spirit produkoval James Ford, zakládající člen skupiny Simian Mobile Disco, jehož nedávné produkční práce zahrnují alba Florence and the Machine nebo Arctic Monkeys. Album Spirit bude vydáno celosvětově na počátku roku 2017 u společnosti Columbia Records.

Ve svém komentáři v Miláně Dave Gahan poznamenal: "Jsme mimořádně hrdí na zvuk a energii alba Spirit a jsme rádi, že se vrátíme na turné, kde se o něj podělíme s našimi fanoušky po celém světě".

vložte odkaz, text nemažte

Vstupenky budou k dostání v sítích Ticketpro a Ticketportal, pořídíte je v cenovém rozmezí 1 390 - 2 190 Kč. Oficiální předprodej startuje 21. října v 10 hodin.

Text: Nicola Bernard, foto: archiv, Veronika Matějková

Témata: Depeche Mode, Global SPIRIT tour 2017

Mohlo by Vás zajímat

zavřít