Brutal Assault přiveze do Josefova metalovou elitu. Zahrají Behemoth nebo At The Gates

Vydáno 18.07.2018 | autor: redakce

Festival tvrdé muziky Brutal Assault se vrací do Josefova na svůj 23. ročník. Jedna z největších metalových přehlídek v Evropě zve opět na různorodý line-up složený z více než sto třiceti kapel. Uskuteční se od 8. do 11. srpna. 

Brutal Assault přiveze do Josefova metalovou elitu. Zahrají Behemoth nebo At The Gates Brutal Assault přiveze do Josefova metalovou elitu. Zahrají Behemoth nebo At The Gates

Na festival se po delší době vrací prověřená jména metalového extrému, ať už mluvíme o Behemoth, At The Gates, Unleashed nebo Broken Hope. Hardcore tentokrát zastupují například Converge, Northlane nebo Full of Hell. Jedním z headlinerů bude také legendární praotec horrorpunku Glenn Danzig se svým sólovým projektem - půjde o historicky první koncert v Česku.

LIVE: Brutal Assault v Josefově vyrostl, ozdobou programu byli Emperor

Festival uprostřed pevnosti Josefov už tradičně staví program bez důrazu na headlinery. "Dramaturgie stojí na vyváženém line-upu. Rostoucí návštěvnost nám dává za pravdu, že fanoušci festivalu důvěřují," popisuje organizátor Tomáš Fiala.

Po úspěchu na předešlých ročnících se i letos vrací speciální "čtvrtá stage" určená především ambientní a experimentální hudbě. Už tradičně nebude chybět ani výtvarná výstava Art - Brut - All, která má ukázat, že extrém se neomezuje pouze na hudbu.

Brutal Assault patří mezi největší metalové festivaly v Evropě. Vznikl v polovině devadesátých let jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo sedm tisíc lidí. Rok na to se festival přesunul do Josefova, kde zůstal do současnosti. Poslední ročník, který se podařilo poprvé v historii vyprodat v předprodeji, přilákal 20 tisíc fandů z celého světa.

mk, foto: promo, Radim Hromádko (Brutal Assault 2017)

Témata: Brutal Assault, Behemoth, At The Gates, Unleashed, Broken Hope

zavřít