Calm Season zakončí rok vánočními koncerty v Praze a Brně

Vydáno 09.12.2016 | autor: redakce

Jak už název události Calm Season Extended napovídá, kapela vystoupí v rozšířené sestavě, v jednu chvíli totiž bude na pódiu i 12 lidí. Ke klasické kytaře a violoncellu tak přibudou housle, klavír, viola, horna, saxofon a další. Bude to ideální příležitost, jak si v kouzelném předvánočním čase užít dávku pozitivní melancholie. V Praze kapela vystoupí 14. prosince, v Brně o tři dny později. 

Calm Season zakončí rok vánočními koncerty v Praze a Brně Calm Season chystají koncertní pauzu

I když Adam Vopička (zpěv, kytara) a Terezie Kovalová (violoncello, zpěv) momentálně nechystají žádný nový materiál, rozhodli se své fanoušky potěšit dvojicí koncertů v Praze a Brně, kde zazní písně především z druhé desky Symboly.

RECENZE: Calm Season se obuli do češtiny a vybředli z ryzí melancholie

"Mám pocit, že jsme ji nevymáčkli na maximum, a ačkoliv lidé obecně vždycky chtějí vše nové, myslím si, že občas je to na škodu a některé věcí nemají takovou pozornost, jakou si zaslouží jen proto, že si jich nikdo nestačí všimnout v prvních třech měsících od vydání," říká mužská část dua Adam Vopička.

vložte odkaz, text nemažte

Dvojice na všech koncertech vystoupí s kapelou, čili s kytarou, baskytarou a bicími navíc. Na pražském koncertě v Paláci Akropolis 14. 12. také přivítá řadu známých hostů.

Calm Season museli v poslední době výrazně omezit svoji činnost z důvodu zdravotního stavu Adama Vopičky, který začal mít problémy se sluchem. Nadcházející koncerty jsou proto možná na dlouhou dobu jedinou příležitostí, kdy vidět Calm Season živě.

"Se sluchem je to špatné, proto hrajeme hodně málo a původně jsme chtěli dát jen jeden koncert v Praze. Každý koncert mi trochu ublíží a zároveň mě nabije po duševní stránce, takže je to dvousečné. Každopádně po tomto 'turné' pravděpodobně nebude asi žádné další, dokud nebude nový materiál," dodává Vopička.

tz, jm

Témata: Calm Season, Adam Vopička, Terezie Kovalová, Symboly, koncerty

zavřít