Carlos Santana o Beyoncé: "Není to zpěvačka, dělá hudbu, kterou se předvádí šaty"

Vydáno 17.02.2017 | autor: redakce

Tématem posledních dní v hudebním světě bylo udílení cen Grammy a zejména bitva dvou velikánek pop music Adele vs. Beyoncé, kterou na plné čáře vyhrála první jmenovaná. Odnesla si hned pět gramofónků, včetně těch ze tří hlavních kategorií, kdežto Beyoncé získala dvě vedlejší ceny. Jestliže někteří zpochybňují tento výsledek a podezřívají porotu z rasismu, Carlos Santana má jasno: Adele prý vyhrála, protože je na rozdíl od Beyoncé opravdovou zpěvačkou. 

Carlos Santana o Beyoncé: Carlos Santana si myslí, že Beyoncé není zpěvačka

"Myslím, že Adele vyhrála, protože opravdu umí zpívat," okomentoval výsledek legendární kytarista. "S veškerou úctou k naší sestře Beyoncé - je to krásná žena, ale to, co dělá, je spíš modelingový způsob hudby. Je to hudba, kterou se předvádí šaty, ona není zpěvačka. Ale respektuji ji," dodal. 

POST SCRIPTUM (78): Adele trumfla na Grammy Beyoncé. Důvod je jasný - může za to rasismus

Následně Santana uvedl, že jeho slova byla vytržena z kontextu. Jeho cílem prý nebylo pošlapat Beyoncé, ale naopak vyzdvihnout kvality Adele. "Nepotřebuje na pódiu všechny ty tanečníky a rekvizity, zkrátka si jen stoupne a zpívá, to je důvod, proč vyhrála ona," tvrdí. 

vložte odkaz, text nemažte

Beyoncé byla za své album Lemonade považována za hlavní favoritku nejsledovanější kategorie - Album roku. Přesto dali akademici přednost Adele za desku 25. Britská diva tak navázala na svůj triumf s minulou řadovkou 21, kdežto Beyoncé nadále na svůj první úspěch v této kategorii čeká. 

Sama Adele přitom při přebírání ceny podotkla, že také ona by Grammy přiřkla své sokyni. "Jsem vám moc vděčná za tuhle cenu, ale myslím si, že pravá královna je Beyoncé. Album Lemonade bylo tak monumentální," rozplývala se nad tvorbou kolegyně a ocenila i její statečnost a ženskou krásu. 

Témata: Carlos Santana, Beyoncé, Adele, Grammy

zavřít