Caro Emerald míří do Prahy, hostovat jí bude česká Diva Baara

Vydáno 09.01.2018 | autor: Lucie Šimůnková

Holandská zpěvačka Caro Emerald vystoupí v Praze 19. února ve Foru Karlín, a to v rámci jejího světového turné Emerald Island Tour. Svou swingovou energií doplní koncert projekt Diva Baara, což je pseudonym zpěvačky Báry Vaculíkové, dcery Petry Černocké. Pokud ji nepoznáváte pod uměleckým jménem, jistě vám napoví hudební kapela Yellow Sisters, kde byla Bára členkou. 

Caro Emerald míří do Prahy, hostovat jí bude česká Diva Baara Caro Emerald míří do Prahy, hostovat jí bude česká Diva Baara

Suverénní hlasový projev, sex appeal a charisma jsou poznávacími znameními Caro Emerald. Její hudba tvoří oblouk mezi tradicí minulého století a současností. Sama se dokázala obklopit skvělými instrumentalisty a jemná elektronika si tak rozumí s atmosférou filmů z třicátých a čtyřicátých let dvacátého století, nebo pařížských kabaretů. To je možná důvod, proč ji mnozí fanoušci a někteří kritici přirovnávají k britské Adele nebo Amy Winehouse. Často bývá připodobňována ke spontánní Zaz, a příznivci módního elektroswingu zase přiznávají, že energií a uhrančivostí mnohdy předčí i poněkud chemický zvuk i projev u nás oblíbeného Parov Stelar z Rakouska. Caro Emerald byla v minulosti také jednou z hlavních hvězd festivalu Colours Of Ostrava, kde se v Česku představila poprvé. 

LIVE: Třetí den Colours Of Ostrava: Byla Caro Emerald hvězdou, nebo hrála pro hospodyňky u plotny?

Matka s pěveckými ambicemi

Barbora Vaculíková není tak neznámou zpěvačkou. Přirozený talent podědila Bára po své známé mamince a uplatňuje ho už delší čas v různých projektech. Působí hlavně v pěveckém kvartetu Yellow Sisters, které vydalo již sedm desek a získalo několik mezinárodních ocenění. Zpívá také v projektu Mateřská.com, jenž zaznamenal velkou pozornost a milionové zhlédnutí na Youtubu klipem Laktační psychóza. 

Svůj sólový projekt natočila Bára pod svým novým pseudonymem Diva Baara a vypráví sebeironickou formou o životních pocitech a peripetiích žen. Její autorské debutové CD vyšlo loni na podzim u Supraphonu v koprodukci s vydavatelstvím Tranzistor.

Téma: Caro Emerald, Divá Baara

tz, lš Foto: David Neff 

Mohlo by Vás zajímat

zavřít