Cenu Apollo si z pražského Royalu odnesli Please The Trees

Vydáno 04.03.2016 | autor: redakce

Předání ceny hudební kritiky Apollo se uskutečnilo již popáté. Tento rok k němu došlo v pražském klubu Royal. Kdo obdrží trofej za nejlepší desku roku 2015, vybírala úzká porota složená z hudebních publicistů napříč médii. Zvítězili Please The Trees.

Cenu Apollo si z pražského Royalu odnesli Please The Trees Please The Trees uspěli s albem Carp

Jelikož byla akce veřejnosti nepřístupná, atmosféra se nesla spíše v komornějším duchu. Role moderátora se ujal Luděk Staněk a na pódiu se během večera vystřídalo šest ze sedmi nominovaných interpretů, každý z nich zahrál po dvou skladbách, přičemž si mohli přizvat na pomoc hosta.

LIVE: Pátý ročník cen Vinyla aneb Jak se kotlíkáři protancovali k nerd technu

Mezi nominovanými byli: Lazer Viking, který ještě v nedávné době vystupoval pod pseudonymem Boy Wonder & The Teen Sensations, za desku Radical Karaoke. Na pódiu mu hostovala jeho maminka. Dále o cenu usilovali Kittchen za album Kontakt, Klara. za Home s hostující sestrou Ednou Green, David Koller s albem ČeskosLOVEnsko, který se, bohužel, z osobních důvodů nemohl dostavit, Květy a jejich Miláček slunce a hostujícím Jiřím Stivínem, Please The Trees s Carp a Tata Bojs za nahrávku A/B. Těm se dvěma skladbami pomohl vítěz loňského ročníku Adrian T. Bell.

I když se někteří jmenovaní objevili v nominaci již podruhé, cenu v podobě sošky a 60ti tisíc korun si za vítězství převzali nominační nováčci, pražsko-táborští Please The Trees v čele s Václavem Havelkou. I v letošním roce ze slavnostního udílení vznikne dokument České televize, který bude následně odvysílán na ČT Art.

text: Dominik Pavliš

zavřít