Ceny Anděl: Lenka Dusilová protestovala proti prezidentovi, vyhráli David Koller, Kryštof i Barbora Poláková

Vydáno 09.04.2016 | autor: Josef Martínek

Hudební ceny Anděl ovládli v sobotu večer v pražském Hudebním divadle Karlín očekávaní vítězové. Po dvou cenách získali Kryštof, David Koller a Barbora Poláková. Interprety čtvrtstoletí jsou (taktéž nepřekvapivě) Lucie, Dan Bárta a Lucie Bílá. Během vystoupení se Lenka Dusilová distancovala od chování prezidenta Miloše Zemana.

Ceny Anděl: Lenka Dusilová protestovala proti prezidentovi, vyhráli David Koller, Kryštof i Barbora Poláková David Koller získal dva Anděly a uspěl i se skupinou Lucie v cenách čtvrtstoletí. Foto: Petr Tibi

Favoritem večera byla skupina Kryštof se čtyřmi nominacemi, nakonec jí ale Akademie populární hudby udělila pouze jednu okřídlenou sošku v kategorii skupin. Druhou kapele zajistili fanoušci, jelikož deska Srdcebeat se stala nejprodávanějším albem minulého roku. Dvě ceny získali také David Koller (Zpěvák a Album roku) a Barbora Poláková (Skladba roku a Objev roku). Zpěvačkou roku se stala Klára Vytisková, na třikrát nominované duo Slza žádná trofej nezbyla.

ROCKBLOG: Ceny Anděl po letech vzbudily vášně. Ale ne kvůli hudbě

Do Síně slávy nově vstoupil kytarista Michal Pavlíček. Interprety čtvrtstoletí, které akademici vybírali ze všech dosavadních vítězů v kategoriích Zpěvák, Zpěvák a Skupina roku, jsou Dan Bárta, Lucie Bílá a Lucie.

Kabát nesouhlasí s Anděly. Pravidla IFPI ho můžou připravit o nejprodávanější album roku

Během večera se pěvecky představila řada vítězů minulých ročníků, například Aneta Langerová, Dan Bárta či Lenka Dusilová. Ta během svého vystoupení promluvila k divákům, když uvedla, že spolu s doprovodnou skupinou Baromantika nesouhlasí s chováním prezidenta Miloše Zemana. Ten se podle jejích slov ve svém úřadu chová nedůstojně a i naším jménem podlézá režimu popírajícímu svobodu a demokracii. Později s ní vyjádřili souhlas Klára Vytisková i David Koller.

vložte odkaz, text nemažte

Vítězové cen Anděl:
Zpěvák roku: David Koller
Zpěvačka roku: Klára Vytisková
Skupina roku: Kryštof
Album roku: ČeskosLOVEnsko – David Koller
Skladba roku: Nafrněná – Barbora Poláková
Objev roku: Barbora Poláková
Nejprodávanější album roku: Srdcebeat – Kryštof
Zpěvák pětadvacetiletí: Dan Bárta
Zpěvačka pětadvacetiletí: Lucie Bílá
Skupina pětadvacetiletí: Lucie

text: Josef Martínek, foto: Petr Tibi

zavřít