České srdce tluče už čtvrt století! Slaví novou deskou i koncertem v Lucerna Music Baru

Vydáno 09.12.2015 | autor: redakce

České srdce se vrací v silném složení, s charakteristickým keltským zvukem, s novou deskou a v plné síle. Skupina letos oslaví své významné výročí na hudební scéně. 20. prosince v Lucerna Music Baru v Praze bude slavit 25 let své existence.

České srdce tluče už čtvrt století! Slaví novou deskou i koncertem v Lucerna Music Baru České srdce těší fanoušky už 25 let

České srdce letos vydalo své sedmé řadové album Noční motýl. Prvním singlem se stala píseň Rudé slunce, která dostala i klipovou podobu. Video tentokrát nevznikalo v Bretani, ale skupina využila krásného babího léta doma v Čechách.

Na novince Noční motýl se střídají kytarové rify, pro skupinu již tradiční, a houslové melodie. Jednotlivé písničky otextovali Ivan Hlas, Petr Hons a Lukáš Pavlásek. Mezi hosty nakonec zaúřadoval i Lou Fanánek Hágen. "Na album jsme vybírali asi z 25 písní a jsme rádi, že vyšlo až teď, před rokem by to bylo asi dost jiné, máte se na co těšit..." zpřesňuje Michal Šenbauer.

České srdce interview: Noční motýl vylétne na Okoři

"20. prosince se na Vás všechny v pražském Lucerna Music Baru těšíme. Se Srdcem pilujeme všechny naše hity i nové věci z desky a hlavně přijdou i hosté…" vzkazuje Šenbauer a láká k návštěvě koncertu.

Skupina zde oslaví své čtvrtstoletí. České srdce odehrálo mnoho koncertů nejenom doma, ale i v zahraničí. Nezapomenutelná byla spolupráce s legendou keltské hudby Alanem Stivellem.  Například na Keltské noci v Paříži v roce 2003 na Stade de France je vidělo zhruba 100 tisíc návštěvníků.

tz, jm

zavřít