Český fanoušek vede na internetu protest proti managementu AC/DC. Chce respekt pro Briana Johnsona

Vydáno 05.05.2016 | autor: redakce

Pražský koncert AC/DC se pomalu, ale jistě blíží. Vyprodaná show v Letňanech proběhne už 22. května. Jenže zatímco jedni jsou zvědaví, jak si s rolí hostujícího zpěváka poradí Axl Rose, který nahradil indisponovaného Briana Johnsona, řada fanoušků stále situaci nepřekousla. Český příznivec Štěpán Mácha dokonce založil stránku na podporu Johnsona. 

Český fanoušek vede na internetu protest proti managementu AC/DC. Chce respekt pro Briana Johnsona AC/DC si svým rozhodnutím fanoušky znepřátelili

Jak Mácha na webu supportforbrian.eu uvádí, fanouškům jde hlavně o to, aby management kapely bral větší ohledy na zpěváka Briana Johnsona, který byl lídrem formace dlouhých 36 let. Cílem prý je, aby se evropská část turné odložila do té doby, než bude o Johnsonově dalším koncertním osudu jasno. Brian totiž stále doufá, že zabere léčba a za čas se bude moci navzdory potížím se sluchem do koncertního kolotoče vrátit. 

AC/DC nejsou první ani poslední: TOP 6 největších výměn zpěváků v rockové historii

NESOUHLASÍ S AXLEM

"Brian držel kapelu pohromadě a vyzdvihl jméno AC/DC do výšin, kde je dnes. Koneckonců, to on je frontman. Bylo pro vás těžké přežít ztrátu Bona Scotta před 36 lety a byli jste zachráněni Brianem. Bon si ho vlastně skoro sám vybral, jak se vypráví," uvádí se mimo jiné v internetové výzvě. "Angus Young je skvělý, ale ... Angusi nemůžeš nahradit pět lidí sám. Čtyři části AC/DC teď chybí."

vložte odkaz, text nemažte

Fanoušci nesouhlasí ani s volbou hostujícího zpěváka, kterého management vybral. Axl Rose se totiž prý Brianovi Johnsonovi vůbec nepodobá, a navíc je znám tím, že se nepřetrhne ani pro fanoušky své vlastní kapely Guns N' Roses. Pokud by přece jen musel být vybrán jiný zpěvák, navrhují příznivci skupiny jako alternativu Davea Evanse, který byl hlavním zpěvákem AC/DC v letech 1973-1974, nebo například Čecha Petra Průšu, jehož hlas je prý od toho Brianova skoro nerozeznatelný. 

VSTUPENKY SE VRACET NEBUDOU

K situaci se také vyjádřil český pořadatel Live Nation. "Koncert se uskuteční v plánovaném termínu a na plánovaném místě, vystoupí skupina AC/DC, nárok na vrácení vstupného není. Přesto jsme jednotlivé žádosti řešili ke spokojenosti fanoušků individuálně, a to s ohledem na termín koncertu až do 4.5.2016. Na další kompenzace / refundace bohužel nemůžeme brát ohled," uvedli zástupci agentury na sociálních sítích.

supportforbrian.eu, jm

zavřít