Chris Botti dokáže svůj um v pražském Kongresovém centru

Vydáno 15.10.2015 | autor: redakce

Už za pár dní se v Praze zastaví Chris Botti, jeden z nejprodávanějších amerických instrumentálních umělců. Ve středu 21. října vystoupí se svým orchestrem v Kongresovém centru. 

Chris Botti dokáže svůj um v pražském Kongresovém centru Chris Botti vystoupí v Praze 21. října

Chris Botti slaví úspěch u popového i žánrově vymezeného publika, na svém albovém kontě má čtyři jazzové nahrávky, které se umístily na prvních příčkách nejrůznějších žebříčků a pyšní se zlatými a platinovými deskami i cenou Grammy.

RECENZE: Chris Botti poprvé v Praz

Koncertuje po celém světě, doposud prodal více než čtyři miliony alb, našel formu uměleckého projevu, který začíná v jazzu a putuje za hranice jakéhokoliv žánru. Botti v posledních třech desetiletích nahrával a vystupoval s těmi nejlepšími hudebníky, včetně Stinga, Barbry Streisand, Tonyho Bennetta, Lady Gaga, Paula Simona, Joni Mitchell, Johna Mayera nebo Andrea Bocelli. Na koncertních cestách strávil tento trumpetista více než 300 dní v roce a zahrál si nejlepší symfonie v nejprestižnějších světových centrech od Carnegie Hall a Hollywood Bowl po Sydney Opera House a Real Teatro di San Carlo v Itálii.

Jeho originální a jedinečná hra s výrazným zvukem dává skladbám, na kterých se podíleli umělci jako Andrea Bocelli, Vince Gill, Herbie Hancock, Mark Knopfl er a David Foster, originální a intimní atmosféru vyvolávající hudební představivost. Se všemi svými doposud vydanými alby se Chris Botti důkladně etabloval jako jeden z nejdůležitějších inovátorů současného hudebního světa.

tz, jm

zavřít