LIVE: Linkin Park v Praze dokázali, že stále kralují pódiím. Aerodrome festival jim ležel u nohou

Vydáno 12.06.2017 | autor: Matěj Chalupa

Od loňského halového ročníku s Bring Me The Horizon, Korn, Billy Talent a dalšími Aerodrome poměrně vyrostl, zmohutněl a zase dostál plnohodnotného označení festival. Letošní ročník slibující především hvězdné Linkin Park se totiž uskutečnil v plné parádě pod širým nebem.

LIVE: Linkin Park v Praze dokázali, že stále kralují pódiím. Aerodrome festival jim ležel u nohou Linkin Park na koncertech stále nepostrádají energii. Foto: Jaroslav Noska


AERODROME FESTIVAL
LETŇANY, PRAHA
11. 6. 2017

Kromě zmíněných Linkin Park nabízel vystoupení Enter Shikari, Royal Republic, Machine Gun Kelly, Simple Plan, Counterfeit a Mallory Knox, jejichž vystoupení kvůli autonehodě kapely bohužel nakonec neproběhlo. Royal Republic i Enter Shikari jsou v naší zemi stále častějšími hosty, ať už na festivalech či v klubech, a tak moc dobře víme, co od nich očekávat. To ostatně ví i kapely o zdejším publiku, a tak jej mezi písněmi stále častují špatně vyslovenými českými hláškami, které tuzemské fanoušky z neznámých důvodů stále přivádějí k údivu.

FOTOREPORT: Pražský Aerodrome festival: Linkin Park se po deseti letech vrátili do Prahy, hráli i Simple Plan nebo Enter Shikari

Royal Republic se svojí humornou rock'n'rollovou show stihli fanoušky pozvat na svůj další pražský koncert ke konci letošního roku, Enter Shikari poté naopak přitvrdili a i přes počáteční technické problémy snad všichni přítomní hltali slovo od slova frontmana Rou Reynoldse. Během vystoupení již očekávaně demolovali části svého vybavení, i to je však tradiční součástí jejich show a ta tak kromě pár starších písní nepřinesla žádné zázraky. Vystoupení Enter Shikari navíc utrpělo poměrně zbytečné ztráty na celkovém ozvučení, místy se kromě známé hudby linula směrem k divákům jen podivná směs hluku, někdy až v nepříjemně vysokých frekvencích.I když Machine Gun Kelly do line-upu festivalu na první pohled příliš nezapadal, jeho vystoupení s živou kapelou bylo ve výsledku mnohem zajímavější než show některých jeho vystupujících kolegů. Mezižánrové propojení, rocková kapela v pozadí, ale i samotná prezentace rappera s kytarou přidávaly setu celou řadu plusových bodů. Těch si Machine Gun Kelly hned po headlinerovi celého festivalu "odnesl" asi nejvíce.

TOP 5 kapel, které vyměkly: Žánrové přemety mají za sebou Linkin Park, Metallica i Paramore

Simple Plan do programu rockově zaměřeného festivalu zapadali o něco lépe, zdá se ale, že v poslední době jejich sláva a pověst daleko předchází samotné vystoupení. I přesto, že si umí snadno poradit s prakticky jakkoli početným publikem, zabaví ho nafukovacími balóny nebo lámanou češtinou, hudebně už ani posledním albem moc nenadchne. Kapela sama se chlubí již téměř dvaceti lety na hudební scéně a jejich festivalová vystoupení jsou do posledního detailu předem plánované záležitosti, bohužel s prakticky jednolitým hudebním podkladem.

ŘEZAVÝ HLAS CHESTERA A KOTEL ENERGIE

Jakmile se však rozezněly první tóny úvodní písně Linkin Park, všechny nedostatky jako by najednou ztratily na důležitosti. Brilantní zvuk, který si udržel kvalitu po celé vystoupení, spolu se stále ohromujícími hlasovými dovednostmi Chestera Benningtona na následující hodinu a půl rozdivočely letňanský areál.

vložte odkaz, text nemažte

Několik hlavních písní z posledního, médii i fanoušky stále diskutovaného, alba One More Light kapela proložila těmi největšími hity svojí dlouholeté kariéry, a i přes poměrně širokou žánrovou propast mezi jednotlivými písněmi působila show naprosto uceleným dojmem. I klidnější nové písně se totiž při živém provedení dočkaly bicích, kytar a elektronické podpory.

RECENZE: Linkin Park ztratili energii a zkouší, co jejich fanoušci vydrží

Až na citlivou výjimku One More Light tak Linkin Park alespoň na koncertech odmítají měknout a v médiích na toto téma nešetří ani sprostými výrazy. Zda s novou tvorbou ovládnou i rádia, je zatím asi ještě ve hvězdách, koncertním pódiím však stále vévodí a netřeba pochybovat, že tomu ještě pěkných pár let nebude jinak.

text: Matěj Chalupa, foto: Jaroslav Noska

Témata: Aerodrome festival, Linkin Park, Simple Plan, Machine Gun Kelly, Royal Republic, Enter Shikari, festivaly 2017

4,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít