VIDEO: Hodiny ve svém druhém singlu mění Jízdní řád

Vydáno 28.07.2016 | autor: redakce

Po úspěšném prvním singlu Stmívání přichází kapela Hodiny s novinkou Jízdní řád. Píseň, kterou doprovází retrospektivní videoklip, částečně inspirovaný životem frontmana kapely Tomáše Sehnala, ani tentokrát nezapře hitové ambice.

VIDEO: Hodiny ve svém druhém singlu mění Jízdní řád Nový singl kapely Hodiny se jmenuje Jízdní řád. Foto: Manaworld

"Jízdní řád je o cestě životem, který je sám o sobě největší inspirací. O všech těch pádech, pochybnostech, výhrách i prohrách, lásce a o tom, že tak či tak, nejlépe nám je 1+1. A když vyjde 1+1=3, je to ještě lepší," vysvětluje námět songu jeho autor Tomáš Sehnal.

Hodiny interview: Písní máme dost a zahrajeme vám je v létě na koncertech!

Píseň je tentokrát pohodového rázu, takže v létě určitě přijde vhod. Hudebním postupem i textem silně připomíná repertoár slavnějších a spřátelených Kryštof, o úspěch se tedy zřejmě bát nemusí. V klipu kromě krásných panoromat středních Čech (během natáčení štáb projel přes Davli, Štěchovice, horu Říp a slapskou přehradu) sehrál významnou roli legendární československý autobus Škoda 706 RTO.

vložte odkaz, text nemažte

"Točili jsme i na několika místech, kde jsem já nebo kluci trávili dětství, což ještě nostalgicky podpořilo prožitek z natáčení. Režisér ani produkce o tom ale neměli ani ponětí," prozrazuje Tomáš a pokračuje: "Celé natáčení byl jeden velký zážitek a pro mě i splnění klukovského snu. Jízda legendárním autobusem RTO. Všechny několikahodinové přejezdy jsme absolvovali na palubě a to jsme si všichni užili."Za námětem videoklipu, který je příběhem dvou lidí v různých životních etapách, stojí kapela spolu s Ondřejem Urbancem z kreativní agentury ManaWorld. Ač to na první pohled nevypadá, na celém natáčení bylo nejtěžší najít právě lokace a vhodnou autobusovou zastávku, která v klipu sehrála jednu z hlavních rolí.

VIDEO: Hodiny jsou velkým příslibem českého poprocku. S novinkou Stmívání jim pomohl Richard Krajčo

"Ve finále jsme ji stejně nenašli, a tak náš rekvizitář vyrobil dobovou maketu i s jízdním řádem ze zahradních hadic, která byla tak věrohodná, že ji ani profesionální řidič nepoznal od skutečné," směje se Ondřej a dodává: "Tuto provizorní přenosnou zastávku jsme si po celou dobu natáčení vozili všude s sebou. Dopředu se tedy omlouvám divákům, kteří ji budou třeba v okolí Řípu hledat, ale pravdou je, že náš rekvizitář ji už má doma."

tz, jm

Témata: Hodiny, Kryštof, Richard Krajčo, Tomáš Sehnal, Ondřej Urbanec

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít