Co bolí, to přebolí slaví dvacet let. Miro Žbirka chystá o fenoménu zvaném Modrý album dokument

Vydáno 16.03.2021 | autor: redakce

Přesně před dvaceti lety vydal Miro Žbirka desku, kterou restartoval kariéru. Modrý album obsahoval celkem dvanáct písní, z nichž nejznámější se bezesporu stala skladba Co bolí, to přebolí. Kdo objevil Marthu, která hit s muzikantem nazpívala? Jak se dal Žbirka znovu dohromady s Marikou Gombitovou a proč se rozhodl dát šanci mladším producentům? To prozradí v novém dokumentu, v němž se o nahrávání své průlomové desky rozpovídal.

Co bolí, to přebolí slaví dvacet let. Miro Žbirka chystá o fenoménu zvaném Modrý album dokument Co bolí, to přebolí slaví dvacet let. Miro Žbirka chystá o fenoménu zvaném Modrý album dokument

Dokument Co bolí, to přebolí věnovaný 20 letům fenoménu Modrý album chystá zkušený tvůrčí tým: scenárista Honza Vedral, šéfredaktor časopisu Headliner a autor životopisných knih Miro Žbirka Zblízka a Neuvěřitelný Ivan Král, a režisér Šimon Šafránek, který má na svém kontě Českým lvem oceněný dokument King Skate a úspěšnou filmovou biografii MEKY. Dalším dárkem pro všechny Žbirkovy příznivce je plánované vydání Modrého alba remastrovaného   v Abbey Road studios na klasickém vinylu i na CD v digipacku s bonusy.

Příběh československého hitu: Miro Žbirka – Co bolí to přebolí

Peníze vybrané prostřednictvím platformy Donio.cz, přes kterou mohou fanoušci na vznik dokumentu přispět, půjdou přímo na natáčení filmu Co bolí, to přebolí, tedy na jeho technické, personální i produkční zajištění. A také na uspořádání projekce filmu, které se mohou zúčastnit i přispěvatelé v aktuální crowdfundingové kampani. Podstatný je rovněž charitativní podtext celé akce. 20 procent z vybrané částky získá Nadační fond Janele při Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

Každý z dárců na Donio.cz za své peníze získá nejen bohulibý status donátora české kultury, ale také některou z atraktivních odměn. Například DVD s I. či II. řadou Mekyho hudební talk show Doupě s jeho autogramem, nebo dokonce osobní účast na natáčení nových dílů pořadu, Abbey Road studios remastrovaný vinyl Modrý album s podpisem autora, Mekym rovněž vlastnoručně podepsaný Songbook (kniha textů a akordů všech jeho písní) a další raritní kousky. V nabídce je i výjimečný zážitek – Backstage s Mekym Žbirkou, tedy možnost setkání s Mekym při některé z jeho akcí včetně společné fotky.

Miro Žbirka je také mezi nominovanými v Hudebních cenách Žebřík a vystoupí se svou kapelou 21. května na slavnostním vyhlášení této ankety v DEPO2015 v Plzni.

TZ, foto: archiv Mira Žbirky
Témata: Miro Žbirka, Co bolí, to přebolí, dokument, Modrý album

zavřít