Co vychází v červenci: přehled novinek

Vydáno 18.07.2016 | autor: redakce

Červencová nabídka nových desek je tradičně o něco slabší, než je tomu v jiných měsících. Přesto se pár alb, která by žádnému hudebnímu příznivci neměla uniknout, najde. V druhé polovině měsíce jsou to především Good Charlotte, Billy Talent nebo Jeff Beck, z domácí nabídky pak hiphopoví Prago Union nebo talentovaný Peter Aristone

Co vychází v červenci: přehled novinek Prago Union hráli nedávno v Cargo Gallery. Foto: Tomáš Klíma


Prago Union - Smrt žije

Svou novinku pojmenovali Prago Union Smrt žije. Zatím poslední řadovkou Vážná hudba vydali v roce 2013. Nedávno se Kato a spol připomněli živou nahrávkou Bezdrátová šňůra v rámci série G2 Acoustic Stage, regulérní album však nachystali až na polovinu července. Pozvali si na něj několik hostů, na seznamu jsou LA4, MC Gey nebo Rest. Z osmnácti skladeb už si lze s předstihem pořídit dvě - Varování a MHD získá každý, kdo si album předobjedná na iTunes nebo Google Play, přehrát jej lze také v digitální platformě Deezer.

vložte odkaz, text nemažte


Good Charlotte - Youth Authority

Fanoušci se nejspíš báli, že novinky Good Charlotte se už nedočkají, ale po čtyřleté kariérní pauze jsou pop-punkeři přece jen zpátky. Jejich šestá řadovka Youth Authority vychází po šesti letech od předchůdce Cardiology, který nebyl přijat zrovna nejvřeleji. Desku produkoval John Feldmann, hostují na ní Kelin Quinn ze Sleeping With Sirens a také Neil Simon z Biffy Clyro. K poslechu z dvanáctky písní nabídla kapela předem rovnou čtyři kusy, první Makeshift Love už loni na podzim.


Peter Aristone - Gold

Přestože je Slovák, který žije v Praze, jeho aktuální EP vyšlo nejprve v USA, kde bodovalo v tamější v hitparádě MTV U a zpěvák ho tam propagoval na pětiměsíčním turné s Marcem Broussardem. Nyní Peter Aristone, který má za sebou halové turné s Haberovým Teamem, vydává aktuální nahrávku Gold fyzicky v Česku a na Slovensku. Vydání doprovází nový videoklip ke skladbě Fire Inside. "Klip vypráví příběh dvou lidí, kteří se mají velmi rádi, a to i přes všechny problémy, které ve svém vztahu zažívají," popisuje zpěvák.

VIDEO: S novým klipem Gold se slovenský zpěvák Peter Aristone dostal až na MTV


Billy Talent - Afraid Of Heights

Kanadskou sebranku Billy Talent viděli čeští fanoušci poměrně nedáno - v červnu totiž vystoupila na halovém Aerodrome festivalu v Praze. Nyní se mohou těšit i na novou desku. Předznamenaly ji singly Afraid Of Heights, který dal kolekci název, a Louder Than The DJ. Producent Ian D'Asa připravil s kapelou celkem 12 písní pro základní edici a dalších 8 na rozšířenou deluxe verzi. Billy Talent se albově vracejí po čtyřech letech, s předchozími třemi studiovkami vždy ovládli kanadský prodejní žebříček.


Jeff Beck - Loud Hailer

Už jedenácté v pořadí je nové album legendárního rockového kytarista Jeffa Becka. Jmenuje se Loud Hailer a obsahuje 11 písní v produkci samotného muzikanta, kterému pomáhal Filippo Cimatti. Symbolem alba je megafon, který zdobí i jeho obálku. To proto, že Beck klade důraz zejména na sdělné texty a deska je možností, jak je vyřvat do světa stejně hlasitě jako právě megafonem. Ač je umělci již 72 let, pozval si do studia i mladé hudebníky, takže se prý máme těšit na chytlavé a úderné písně.


Dále vychází:

  • David Stypka - Jericho
  • Michale Kiwanuka - Love & Hate
  • Honne - Warm On A Cold Night
  • Karmakanic - Dot
  • Shura - Nothing's Real
 


Biffy Clyro
- Ellipsis

Už své sedmé album pojmenovali skotští rockeři Biffy Clyro Ellipsis a ozdobili ho nápaditým coverem, na němž se nahá trojice hudebníků srolovala do polohy plodu. Co se týče živé propagace, zvolili neobvyklý postup: zatímco většina kapel vyjíždí na turné až po vydání nových písní, Biffy Clyro řádili v Praze už před měsícem. Tehdy jsme si také popovídali s bubeníkem Benem Johnstonem. "Album jsem si zamiloval a jsem na něj fakt hrdý. Myslím, že jsme chytli nový směr a dostali se od Opposite zase dál, za což jsem rád," prozradil v rozhovoru.

LIVE: Vodník z Biffy Clyro utopil Lucernu ve vlastním potu

Blink-182 - California

Ani po odchodu Toma DeLonga nehází Blink-182 flintu do žita. Kytary a vokálů se nově chopil Matt Skiba. Pro kapelu se v podobě novinky California jedná už o sedmé řadové album, ale první po pěti letech od nepříliš úspěšného předchůdce Neighborhoods. Ve studiu pop-punkery kočíroval producent John Feldmann. Jestli výsledek potěší uši fanoušků, už napověděl dubnový první singl Bored To Death. Na výsledné kolekci má dalších patnáct sourozenců. 

POST SCRIPTUM (17.): Bubeník Blink-182 si chtěl po letecké nehodě objednat svou vraždu


Róisín Murphy
- Take Her Up To Monto

Uhrančivá Róisín Murphy, hlas legendárních Moloko, si s novým albem pospíšila. Svou třetí řadovku Hairless Toys vydala teprve loni, načež ji naživo předvedla i v Praze. Nyní je tu studiová čtyřka s názvem Take Her Up To Monto. Dohromady ji opět dávala s producentem Eddiem Stevensem, mimo jiné životním partnerem Jany Kirschner. Také tuto desku mohou zdejší fanoušci klidně ochutnat naživo - ne sice přímo u nás, ale stačí zajet v srpnu na Sziget.

 


Telex - Řeznickej krám

Dluh je splacen. 32 let od vzniknu kapely (tehdy ještě pod názvem Novodur) vychází první vinylová deska Telex. Mluvilo se o ní už po revoluci, ale v době, kdy většina současníků kapely vydala desky na tehdy začínajících velkých labelech, se Telex odmítal nechat svazovat podpisem jakékoliv smlouvy. Album Řeznickej krám vychází z původní demokazety vydané v roce 1989. Nahrávka byla pouze upravena tak, aby se vešla na časově omezený formát vinylu. Na desce tak najdete celkem 20 nesmrtelných songů. Nechybí všechny zlidovělé hity jako Zlatá mládež, Továrna na tvý sny, Skejtová Růžena, Zlatý slavík nebo Umírající nosič vody.


MAGIC! - Primary Colors

Kdo by neznal hit Rude, kterým si kanadští vyznavači reggae MAGIC! před dvěma lety podmanili snad všechny žebříčky světa, včetně těch nejprestižnějších v USA a Velké Británii. Aby nezůstali one-hit wondery, přichystali na letošek své v pořadí druhé album. Slibují, že bude víc zábavné a rytmické, na léto tedy jak dělané. V prvním singlu Lay You Down Easy jim zahostoval Sean Paul. Uvidíme, jestli se novinka uchytí tak jako debut Don't Kill The Magic, který v roce 2014 kulminoval až na šesté pozici amerického žebříčku.


Dále vychází:

  • The Boys - Odds & Sods
  • American Authors - What We Life For
  • Bat For Lashes - Bridge
  • Sandra - Very Best Of Sandra
  • Fates Warning - Theories Of Flight

 

Témata: Biffy Clyro, Róisín Murphy, Blink-182, Telex, MAGIC!, nové desky

zavřít