Corey Taylor o sebevraždách Chrise Cornella a Chestera Benningtona: Nejsou to zbabělci, lidé s depresí svádí neustálý boj

Vydáno 12.08.2017 | autor: redakce

Chris Cornell a Chester Bennington, kteří si v minulých měsících sáhli na život, svým rozhodnutím zarmoutili blízké i fanoušky po celém světě, ale schytali za něj i mnoho kritiky. Našli se dokonce tací, co obě rockové hvězdy nazvali zbabělci. Proti tomu se ohradil frontman Slipknot Corey Taylor. 

Corey Taylor o sebevraždách Chrise Cornella a Chestera Benningtona: Nejsou to zbabělci, lidé s depresí svádí neustálý boj Corey Taylor o sebevraždách Chrise Cornella a Chestera Benningtona: Nejsou to zbabělci, lidé s depresí svádí neustálý boj

"Nazvat je zbabělci je velmi nezralý způsob toho, jak se na to dívat," myslí si Corey Taylor. Benningtona za to, že spáchal sebevraždu, kritizoval například kytarista Korn Brian "Head Welch", který jeho krok označil za zbabělý, protože opustil svoji rodinu. 

Chester Bennington bojoval se svými démony z dětství celý život

Sám Corey Taylor, který už v minulosti promluvil o svých vlastních duševních bitvách, řekl pro Loudwire: "Lidé, kteří se perou s depresí, jsou v neustálém boji. Přichází to a odchází. Zvedá se to, ochabuje, a někdy je tak strašně těžké to zlomit," vysvětluje. Zároveň si myslí, že kdo nikdy nestál tváří v tvář takovému protivníku, je pro něj velmi jednoduché někoho odsoudit. 

Chris Cornell - Z rybího velkoobchodu mezi rockové legendy

Taylor nabádá všechny, které někdy deprese přepadla, aby hledali pomoc. On sám se prý snaží obklopovat přáteli, jejich podpora je pro něj důležitá. "Jsou místa, kam se dá jít. Ať už je to přítel, nebo i cizí člověk - existují organizace, centra, kde jsou lidi, co vás vyslechnou. Někdy je to všechno, co potřebujete - prostě aby vás někdo poslouchal. Nejsi zbabělec, nejsi sám. Jdi si pro pomoc, kterou potřebuješ, jsou způsoby, jak najít," vyzývá. 

Témata: Corey Taylor, Slipknot, Chris Cornell, Chester Bennington

zavřít