Další hvězda Rock for People: Triphopové legendy Massive Attack

Vydáno 22.03.2016 | autor: redakce

Legendární zakladatelé a průkopníci trip hopu Massive Attack jsou headlinerem letošního ročníku festivalu Rock for People. Bristolské duo, které patří k nejvlivnějším formacím své generace, se do České republiky vrátí na začátku července po dlouhých šesti letech. Postaví se do čela line-upu Rock for People, který tvoří například The Offspring, Chvrches, The 1975 nebo Bullet For My Valentine.

Další hvězda Rock for People: Triphopové legendy Massive Attack Massive Attack jsou dalším lákadlem Rock for People

Massive Attack o sobě od svého pátého studiového alba Heligoland nedávali příliš vědět. Když loni na podzim po pětileté odmlce oznámili na letošek evropské turné a slíbili i čerstvý materiál, způsobili tím v hudebním světě i mezi svými četnými fanoušky menší pozdvižení. Vyprodané koncertní haly napříč evropskými metropolemi hovoří za vše. Mezitím stihli splnit i druhou část slibu a na konci ledna vypustili do světa čtyřskladbové EP Ritual Spirit, na kterém se poprvé od roku 1994 objevil i bývalý parťák Tricky.

Rock for People přiveze do Hradce kytarovou lahůdku The 1975

Jejich desek se celosvětově dosud prodalo přes 11 milionů kusů. Uvidíme, co s čísly udělá vydání dalšího alba plánované na závěr letošního roku. Do té doby si je budeme moci naživo vychutnat ve Festivalparku v Hradci Králové.
Už 22. ročník Rok for People se koná mezi 3. a 5. červencem 2016 v hradeckém Festivalparku. Aktuální edice celofestivalových pasů je v prodeji do 30. 4. 2016 za cenu 1 500 Kč. Díky přelomové spolupráci se slovenským festivalem Pohoda mohou nově návštěvníci také získat výhodné kombo vstupenky na oba festivaly a užít si tak dvojnásobnou dávku muziky naživo.

Bristolští Massive Attack patří k nejvýraznějším britským hudebním formacím posledního čtvrtstoletí. Svým temným stylem vstřebávajícím prvky elektronické taneční hudby, hip hopu, dubu, ale i jazzu či soulu, položili základy pro zcela nový styl.

tz, jm

zavřít