Další ročník Brutal Assault už má oznámeno přes 40 interpretů

Vydáno 18.11.2019 | autor: redakce

Nadcházející ročník se začíná zaplňovat. S novou eskadrou kapel už budeme znát přes 40 interpretů. Nově oznámená jména se připojí k již dříve zveřejněným, mezi kterými jsou například Cradle of Filth, Atari Teenage Riot, Venom a řada dalších.

Další ročník Brutal Assault už má oznámeno přes 40 interpretů Další ročník Brutal Assault už má oznámeno přes 40 interpretů

Začněme splněním mnoha přání a uveďme do soupisky kapel kaligorenský uragán Cattle Decapitation, který přiveze ojedinělé spojení technického death metalu a grindcore s výjimečným hlasem a především velmi očekávanou desku Death Atlas! Fanoušky hutné moderny zajisté potěší další jméno. Shadow of Intent jsou melodičtí, jsou symfoničtí a hrají deathcore. I po třetím albu „Melancholy“ jejich hvězda nabírá stále větší třpyt, určitě zazáří i u nás. Čtvrté album deathujících thrasherů Fueled by Fire je v očekávání příští rok, takže na našich pódiích určitě lze očekávat nejen energickou show, ale i novou tvorbu!

VIDEO: Podívejte se na aftermovie z letošního Brutal Assaultu. Začíná předprodej na ročník 2020

Změňme kontinent a přesuňme se do Švédska. Katatonia! Temné nálady, melancholické tóny, progresivní přístup a zpěv Jonase Renkse. Jedna z nejzásadnějších atmosférických kapel se vrací na Brutal Assault! Unikátním zvukem troufalého a elektrizujícího rocku se pyšní Fever 333. Však za něj hned s debutovým EP byli nominováni na Grammy. Vměšují do něj totiž hip-hop, punk, post-hardcore, metal i elektroniku či drum 'n' bass. Nezaměnitelnou kapelou jsou rovněž Life of Agony. Jejich crossover je svojským mixem alternativního metalu, grunge a hardrocku v čele s charakteristickým hlasem Miny Caputo už dlouhá léta. Dalšími míchači všemožných žánrů (prog, jazz, death, fusion, punk, hardcore…) jsou experimentátoři Psykup, kteří by mohli být jakousi francouzskou odpovědí na projekty Mike Pattona. Především ty nejšílenější, takže fanoušci Mr. Bungle nebo Fantomas zbystří a zapamatují si novou zkratku „Ctrl+Alt+Fuck“!

BLOG: Brutal Assault - Vzývání temných sil skončilo duhou

Zapomenout se nesmí na temnou stranu síly, a proto jsme do hradeb konečně povolali mechaniky pekla a jejich stroboskopický black metal. Ďábelská epic projekce, tovární zvuk podsvětí a show, co vás vystřelí až na „Planetu Satan“. To jsou jedineční Mysticum! Druhou stranu temnoty odhalí kapela absolutně vybočující z řady nejen extravagantní atmosférou. Šílené rytmy, zběsilá tempa, skřípot, black metal naruby, násilný jazz. Vinou akademické svobody projevu tu triumfuje disonantní (death/black) metal, který jde za hranice běžného chápání. Čirá dekadence. Imperial Triumphant!

Text: TZ

Témata: Brutal Assault, festival, Fever 333, Cattle Decapitation, Katatonia

zavřít