David Bowie nejspíš posmrtně vystrnadí z čela žebříčků Adele

Vydáno 12.01.2016 | autor: redakce

Říká se, že smrt prodává - v případě Davida Bowieho je ale nutno dodat, že zájem o jeho desku Blackstar by byl i bez smutné události velký. Přesto skon 69leté hudební legendy vyláká do obchodů i ty, co by si jinak novinku nepustili. 

David Bowie nejspíš posmrtně vystrnadí z čela žebříčků Adele David Bowie na jedné ze svých posledních fotek

Vydání nového alba a Bowieho smrt přišly krátce po sobě - zatímco ceněná nahrávka Blackstar vyšla v pátek 8. ledna, britský muzikant odešel na onen svět o dva dny později. Již nyní bylo potvrzeno, že Bowie dle průběžného pořadí s velkým náskokem vede britskou albovou hitparádu. Pokud na jedničce zůstane, bude to už jeho desáté domácí zlato. 

Experimenty, pop, rock i elektronika: TOP 6 nejzásadnějších alb chameleona Davida Bowieho

Ještě zajímavější ale bude vývoj v americkém albovém žebříčku. V něm totiž David Bowie nikdy nevyhrál, nejlepší umístění získal před 3 lety díky comebackové desce The Next Day. Tehdy byl druhý. Tak jako v Británii bude muset k cestě na jedničku přemoci Adele, která od listopadu pevně a neohroženě vládne snad všem světovým žebříčkům. 

Zemřel David Bowie, odešel jen dva dny po vydání nového alba

Okamžitý nárůst zájmu o Bowieho nahrávky zaznamenaly i streamovací servery. Spotify hlásí nárůst o neuvěřitelných 2 700 %. Nejvíc si fanoušci v prvních hodinách po oznámení úmrtí přehrávali píseň Under Pressure

NME, jm

zavřít