David Gilmour bude blízko českým fanouškům: během turné zavítá do Vídně i Německa či Polska

Vydáno 03.02.2016 | autor: redakce

Legendární Pink Floyd už naživo asi neuvidíme, ale jejich frontman stále úspěšně pokračuje v sólové kariéře. David Gilmour už je od září na světovém turné k loňskému albu Rattle That Lock. Do Česka se sice zatím nechystá, ale nebude od nás vůbec daleko. 

David Gilmour bude blízko českým fanouškům: během turné zavítá do Vídně i Německa či Polska David Gilmour bude blízko českým fanouškům: během turné zavítá do Vídně i Německa či Polska

Třeba Vídeň je pro české fanoušky co by kamenem dohodil, David Gilmour bude v tamní Schloss Schönbrunn vystupovat 27. i 28. června. Celá evropská šňůra odstartuje 25. června v zámeckém parku Plac Wolności v polské Vratislavi, a to v rámci projektu Evropské hlavní město kultury. Také další zastávky bude mít na exkluzivních místech, zámky či historické arény nevyjímaje. A vyvrcholí na konci září hned čtyřmi koncerty v londýnské Royal Albert Hall. Ještě předtím však fenomenálního kytaristu a osobitého zpěváka čeká 11 štací na severoamerickém kontinentě  (24. března - 12. dubna).

TOP 10 nejlepších zahraničních alb roku 2015 podle redakce iREPORTu

Gilmour na turné vedle repertoáru Pink Floyd představuje i písně z úspěšné sólovky Rattle That Lock. Ta si vedla u kritiků velmi dobře a třeba v žebříčku iREPORTu se umístila v TOP 10 nejlepších zahraničních alb roku 2015. "Jeho manželka Polly Samson přispěla několika lehce posmutnělými texty, které se často zabývají smrtelností a časem, což je v případě skoro sedmdesátiletého interpreta logické," napsal o nahrávce v naší recenzi Roman Jireš.

RECENZE: David Gilmour nezapře Pink Floyd, ale není jejich revival

Termíny turné Davida Gilmoura:
Wroclaw, 25. června
Vídeň, 27. a 28. června
Verona, 10. července
Stuttgart, 14. července
Chantilly, 16. července
Wiesbaden, 18. července
Nimes, 20. a 21. července
Besancon, 23. července
Tienen, 27. a 28. července
Londýn, 25., 28., 29.  a 30. září

 
 davidgilmour.com, jm

zavřít