Divokej Bill zahájí ve čtvrtek v Plzni open air turné. Představí nové album Tsunami

Vydáno 22.05.2017 | autor: redakce

Celkem dvacet tři koncertů připravila úvalská kapela Divokej Bill pro své příznivce během léta. Jejich turné přinese kromě osvědčených hitů i hodně novinek z jejich aktuálního alba Tsunami. Turné začne ve čtvrtek 25. května v Plzni. 

Divokej Bill zahájí ve čtvrtek v Plzni open air turné. Představí nové album Tsunami Divokej Bill zahájí open air turné po republice. Foto: Petr Tibi

Novinkové album Tsunami, jež se velmi rychle vyhouplo na přední příčky oficiální prodejní hitparády IFPI, vyšlo 5. května, tedy přesně dvacet dní před startem plánovaného turné napříč Českou republikou. To začíná 25. května v Plzni a kapela celou šňůru zakončí 2. září koncertem ve svých rodných Úvalech. "Turné bude samozřejmě ve znamení nového alba," říká frontman kapely Vašek Bláha. "Nových věcí bychom chtěli hrát co nejvíce, na všechny však asi nedojde, ale tak polovinu desky určitě představíme i naživo, to je vždy výzva, která nás baví."

Divokej Bill interview: Tsunami bude, až projedeme celou republiku a zvalchujeme ji

Jak už u Divokýho Billa bývá zvykem, dramaturgie a koncertní stage budou opět jedinečné. Skupina si pro plánované koncerty připravila na míru vyrobené podium doplněné o velkou ledkovou stěnu s videoprojekcí a systémem, který na místě sestřihá a smíchá dopředu připravené záběry, tak aktuální obrázky z podia. Generální zkouška, jak by měl celý koncert vypadat, proběhla 16. května v pražských Štěrboholích. "Jsme spokojení, vypadá to, že co jsme si vymysleli, to funguje," směje se Bláha.

vložte odkaz, text nemažte

Na každém koncertě je připraveno pro fanoušky nadstandardně vybavené zázemí. "Díky našim partnerům jsme mohli připravit dobré jídlo, vychladit pivo Lobkowicz nebo připravit speciální Jameson stany, kde bude po skončení koncertu pokračovat afterparty. Prostě pojďte se pobavit, pojďte se zasmát, pojďte se napít, pojďte si zablbnout! Zábava a potřeba nabíjet energií je přesně to, proč jsme to vždycky dělali a chceme dělat i dále," zve na turné ještě Vašek Bláha.

Jako host se na turné představí skupina Poletíme? Předprodej vstupenek v síti Ticketstream.

tz, jm

Témata: Divokej Bill, Poletíme?, turné, koncerty

zavřít