Do Prahy míří Dan Bejar s Destroyer. O Kiss neví nic, ale naživo netroškaří

Vydáno 21.06.2016 | autor: redakce

Rodák z Vancouveru Dan Bejar přijede s projektem Destroyer poprvé za 20 let své umělecké dráhy i do ČesKa, a to v rámci celosvětového turné k velmi úspěšnému, v loňském roce vydanému albu Poison Season. Destroyer vystoupí se svým osmičlenným ansámblem ve středu 22. června v pražském Lucerna Music Baru. Večer otevře jeho mladší kolega ze stáje Dead Oceans, illinoiský rodák, největší objev chicagské folk-rockové scény posledních let - Ryley Walker.

Do Prahy míří Dan Bejar s Destroyer. O Kiss neví nic, ale naživo netroškaří Destroyer k nám míří za 20 let poprvé

Dan Bejar toho má za sebou hodně. S projektem Destroyer stačil vydat již deset alb. Krom toho však působil také v kapelách The New Pornographers nebo Swan Lake. Debutová kolekce Destroyeru We'll Build Them A Golden Bridge vyšla už v roce 1996. Tehdejší nahrávka vznikla v domácích podmínkách, ale i v takto lo-fi zvukovém hávu nešel přeslechnout Bejarův dar pro silnou melodii, jenž jej neopustil dodnes.

PŘEHLED AKCÍ ZDE

ZAČÍNÁ VŽDYCKY OD NULY

Na každé další nahrávce však Destroyer zní vždy trochu jinak a v jeho tvorbě se prolínají různorodé hudební vlivy. Dle vlastních Bejarových slov je tomu tak záměrně - vždy chce začít od nuly a na nic nenavazovat, tedy ani na zvuk a náladu předchozí desky. 

vložte odkaz, text nemažte

Název Bejarovy skupiny Destroyer může být trochu zavádějící. Sám Bejar prohlásil, že chtěl pro kapelu jméno, z něhož nebude na první pohled patrné, co hraje za styl, což se mu určitě podařilo. Ovšem poté musel často vysvětlovat, že prý "vůbec neměl ani tušení, že nějací Kiss kdys vydali jakési album s názvem Destroyer, protože o Kiss (bez urážky!) neví nic dodnes" Spíš jej "ohromilo, že tak primitivní název si ještě žádná kapela nepřisvojila", a tak po něm okamžitě bez dalšího přemýšlení skočil.

V LUCERNA MUSIC BARU SE TROŠKAŘIT NEBUDE

Zatím poslední (už desáté) album Destroyeru Poison Season vyšlo v srpnu 2015. Bejar se skupinou na něm dle mnohých předložil dosud svou nejlepší a hudebně velice pestrou nahrávku. Balady postavené na smyčcových aranžích střídají řízné rockové songy, vše propojuje Bejarův nezaměnitelný, nakřáplý hlasový projev. Co se týče živého provedení desky, se kterou vyráží na evropskou tour, na jejíž trase konečně nebude chybět ani Praha, Destroyer nijak netroškaří - v doprovodné kapele vedle kytar, kláves a bicích nástrojů své místo zaujímají i saxofon, příčná flétna nebo trubka. Je tedy jasné, že je zaděláno na jedinečný koncertní zážitek.

Vstupenky v hodnotě 450,- Kč jsou v prodeji v pokladně a webových stránkách Lucerna Music Baru nebo v předprodejních sítích GoOut.cz, Ticketportal, Ticketpro a Eventim (+ příslušné poplatky). Na místě v den koncertu pak bude vstupné již o sto korun dražší, tedy za 550,- Kč.

tz, jm

Témata: Dan Bejar, Destroyer, Kiss, koncerty, Lucerna Music Bar

zavřít