Do RockOpery Praha se po šesti letech vrací mystické představení Bardo Thödol v rockově-symfonickém hávu

Vydáno 03.10.2016 | autor: Nicola Bernard

Ve středu 5. října čeká RockOperu Praha znovuobnovená premiéra Bardo Thödol NewOpera. Klasicko-etnicko-rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest vznikla na motivy Tibetské knihy mrtvých a na prkna holešovické arény se v nové rockovější podobě vrací po celých šesti letech. 

Do RockOpery Praha se po šesti letech vrací mystické představení Bardo Thödol v rockově-symfonickém hávu Do RockOpery Praha se po 6 letech vrací mystické představení Bardo Thödol v rockově-symfonickém hávu

Bardo Thödol je původně etnicko-symfonická opera, kterou jsme divákům poprvé představili v roce 2010. Nynější zpracování je více rockové v souladu s naturelem našich fanoušků i vlastně s celou koncepcí RockOpery Praha. Představení se inspiruje Tibetskou knihou mrtvých, ale rovněž i švýcarským filosofem Carlem Gustavem Jungem. Je tedy takovou evropskou představou o tibetském záhrobí, ve kterém se mísí evropské názory a myšlení s tibetskou mystikou,“ popisuje zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

LIVE: Anna Karenina v motorkářském hávu? To uvidíte jen v RockOpeře!

Opera vzniká pod taktovkou režijního tandemu Rockopery Praha Iriny Andreevy a Romana Štolpy. V hlavní roli hříšníka procházejícího mnoha dobrodružnými cestami a krutými lákadly světa Barda se představí Matěj Kohout. Na své pouti potkává například zjevení „Univerzální dobroty“ (operní soprán Miroslava Časarová), Velkého slitovníka Avalókitéšváru (Viktor Dyk), tantrická božstva pokojná i hněvivá (Irina Andreeva, Tereza Atanas Georgievová a další) či Pána Smrti (operní bass Petr Opava). Tajemným světem Barda k šťastnému zrození do světa rocku ho pak doprovází rockové hlasy průvodců (Jan Toužimský, Pavla Forest).

RockOpera letos přivítala pětitisícího diváka. Představení přišly podpořit i známé tváře

Je to zajímavé, strašidelné a vzrušující téma. Téměř každý z nás je svým způsobem zvědavý na to, co se asi může stát po smrti, jaké to je mezi životy v Bardu. Přijďte si užít představení, ve kterém nechybí mystická atmosféra, tibetské mantry, souhra tvrdé rockové kapely, etnických nástrojů a symfonického orchestru, hlasy rockových i operních zpěváků či obří loutky divadla KVELB, se kterým v této rockové opeře spolupracujeme i na scénografii,“ zve diváky Pavla Forest.

Témata: RockOpera Praha, Bardo Thödol, Pavla Forest

zavřít