Do Roxy poprvé přijede francouzský techno inovátor Agoria

Vydáno 15.03.2018 | autor: redakce

Na techno scéně není tento DJ, producent a majitel labelu Sapiens žádným nováčkem. Pod pseudonymem Agoria se přes dvacet let skrývá Francouz Sébastien Devaud, autor několika alb a desítek singlů. Je to jen pár měsíců, co se jeho fanoušci dočkali dalšího sólo EP s názvem Boomerang. Ani se neohřálo na stáncích a už se všechny jeho tři tracky objevily například v rámci nedávné výstavy v londýnské galerii Tate Modern. Alespoň jeden z nich určitě zazní i 18. května v pražské Roxy. 

Do Roxy poprvé přijede francouzský techno inovátor Agoria Do Roxy poprvé přijede francouzský techno inovátor Agoria

Jako syn operní pěvkyně a architekta se odmala pohyboval v prostředí hudby a výtvarného umění. To ho přivedlo zprvu k hip hopu nebo Princovi, později pak k pionýrům techna, jakými jsou Derrick May, Kenny Larkin či Underground Resistance. Není tak překvapením, že většina jeho setů je postavena především na detroitském zvuku. S těmi brázdí kluby a festivaly po celém světě. Zahrál si ale i na spoustě netypických míst. Například na vrcholu pařížského mrakodrapu Tour Montparnasse.

Stále zmiňujeme techno, ale Agoriu není radno škatulkovat. Často se totiž vydává na výlety do světa sound designu a filmové hudby, kde ventiluje svoji verzatilitu a lásku k jiným žánrům. Ale ani to mu nestačí. Založil festival Nuits Sonores a ještě další label Infinité. Skrze ně se snaží širšímu publiku představit více experimentální umělce a hudbu s náročnými aranžemi. Netají se tím, že jeho hlavním cílem je posluchače neustále překvapovat. Vypadá to, že 18. května vás v Roxy čeká povedený techno večírek se spoustou neočekávaných okamžiků.

tz, lš

Témata: Agoria, Roxy, techno

zavřít