Dotkni se Písku: Městské slavnosti budou hostit Čechomor, Nebe, Janka Ledeckého i YouTubery

Vydáno 05.06.2018 | autor: redakce

Víkend plný koncertů, divadelních představení, dávné historie a zábavy čeká na obyvatele a návštěvníky města Písku od 8. do 10. června. Na Velkém náměstí, v Palackého sadech a Alšově náměstí vyrostou tři scény, na kterých se představí nejen desítky místních, ale také známých umělců. Doprovodný program se uskuteční na Parkánech, letním kině, Trojici a několika dalších místech.

Dotkni se Písku: Městské slavnosti budou hostit Čechomor, Nebe, Janka Ledeckého i YouTubery Dotkni se Písku: Městské slavnosti budou hostit Čechomor, Nebe, Janka Ledeckého i YouTubery

Historická část odkazující na dobu vzniku slavnosti nese podtitul "Od Marie Terezie k Františku Josefovi". Vyvrcholením bude sobotní ohňostroj nad Otavou a nedělní bohoslužba. "Program, který jsme letos připravili, míří na všechny generace. Žánrově jsme ho rozdělili," vysvětluje Josef Kašpar, ředitel Centra kultury města Písek.

FOTOREPORT: Písku se dotkli Marek Ztracený i Václav Neckář

Velké náměstí bude ve znamení velkých koncertů: v pátek vystoupí Čechomor, zajímavé bude určitě představení irských Led Farmers nebo komponovaný program táborského Swing Bandu. V sobotu se na scéně objeví Janek Ledecký nebo Dalibor Janda, jenž slaví letos své 65. narozeniny. Součástí tohoto programu je ovšem tradičně vystoupení místních souborů. Velké náměstí bude také oba dva dny svědkem historické ceremonie, na kterou dorazí Marie Terezie. V Palackého sadech zazní především lidová a folková hudba. Kromě vystoupení nejpopulárnější jihočeské dechovky Babouci se zde odehraje i vystoupení řady hvězd TV Šlágr jako je například Veselá trojka nebo Black Band. Pro mladé publikum je připraven program na Alšově náměstí v zastřešeném mobilním planetáriu. Historické workshopy, divadlo a zábavu pro děti naleznete na Parkánech.

PLANETÁRIUM S YOUTUBERY I SKUPINOU NEBE

Letošní novinkou je mobilní kryté Planetárium, ve kterém se budou v pátek a sobotu střídat YouTubeři, koncerty regionálních a mladých kapel s vystoupeními vítězů pěveckého soutěže Oběžná dráha. Kapela Nebe je první hudební skupina na světě, která propojila systém planetárního promítání na velkou kopuli nad hlavami diváků s živým vystoupením. Písečtí návštěvníci koncertu Nebe tak budou jedni z prvních, kdo uvidí projekce doplněné o magickou pódiovou show.Do městské slavnosti se zapojí i mnoho místních skupin, spolků i samostatných umělců, ať už v rámci hlavního programu nebo doprovodné části, kterou zajišťují další pořadatelé. Výstaviště bude patřit po oba dva dny lunaparku a adrenalinovým atrakcím, v Domě U slona budou probíhat výstavy a prohlídky, zapojí se i autosalony s výstavou novinek a veteránů, Divadlo Pod čarou nabídne Černý desky, velká páteční taneční party se uskuteční v Letním kině.
Městskou slavnost zakončí tradiční nedělní bohoslužba. Modlitba ranních chval v děkanském kostele bude pokračovat modlitbou za město u Mariánského sloupu a následným průvodem z Alšova náměstí zpět do děkanského kostela, kde se uskuteční společná mše svatá.Akci pořádá a koordinuje Centrum kultury města Písku za podpory města Písku a ve spolupráci s dalšími organizacemi.
Vstup na městskou slavnost je zdarma s výjimkou některých doprovodných akcí.

Více na www.dotknisepisku.cz.

tz, jm

Témata: Dotkni se Písku, Čechomor, Nebe, Dalibor Janda, Janek Ledecký

zavřít