Dream Theater se vrací do České republiky, předskakovat jim bude Devin Townsend

Vydáno 01.11.2021 | autor: redakce

Dream Theater opět dorazí do České republiky. 26. května příštího roku zahrají v pražské Tipsport aréně, ve které se představili také při své loňské zastávce. Ikona progresivního metalu nabídne fanouškům repertoár nejen z patnáctého studiového alba A View From the Top of the World, ale rovněž to nejlepší z její více než třicetileté kariéry.

Dream Theater se vrací do České republiky, předskakovat jim bude Devin Townsend Dream Theater se vrací do České republiky, předskakovat jim bude Devin Townsend

„Snažili jsme se vybudovat zásadní zvukový zážitek. Nikdo z nás nezpomalil. Jestli něco, tak se pohybujeme rychleji,“ zve na turné klávesista Jordan Rudess. „I přes všechno, co se děje, se nemůžeme dočkat, až zase před všechny předstoupíme a zahrajeme naše skladby,“ dodává zpěvák James La Brie.

Progresivní divadlo snů: Dream Theater přijeli do Prahy i s novou deskou v zádech

Prostřednictvím nové desky A View From the Top of the World se kapela snaží propojit s posluchači na emocionální úrovni. „Myslím, že si nemůžeme přát víc,“ říká kytarista John Petrucci.

Do naší metropole nedorazí Dream Theater sami. Jako support si s sebou legendy amerického prog metalu přivezou Devina Townsenda, fenomenálního kanadského zpěváka a kytaristu, známého ze Strapping Young Lad a řady sólových projektů.

Dream Theater mají na svém kontě dvě nominace na cenu Grammy a více než patnáct milionů prodaných desek. V anketě časopisu Rolling Stone z roku 2012 zvolili fanoušci Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory z roku 1999 "nejlepším progresivním rockovým albem všech dob". A například magazín Consequence of Sound označil album The Astonishing z roku 2016 za "naprosto jedinečný zážitek".

Cena vstupenky pohybují v rozmezí od 1290 do 1990 korun. 

red, foto: Live Nation (Rayon Richards), Petr Hanč
Témata: Dream Theater, Devin Townsend, Praha, Tipsport arena

zavřít