Ed Sheeran prý svůj velký hit ukradl. Čeká ho soud za plagiátorství

Vydáno 11.08.2016 | autor: redakce

Britský písničkář Ed Sheeran zažívá v posledních letech zlaté časy. Jeho desky se prodávají, písně hrají rádia a jeho turné k albu X mělo úspěch po celém světě. Jenže nyní ho čekají i o něco méně příjemné zážitky, Musí totiž před soud. 

Ed Sheeran prý svůj velký hit ukradl. Čeká ho soud za plagiátorství Ed Sheeran hrál v Praze v roce 2015. Foto: Tomáš Vlach

Sheeranův hit Thinking Out Loud se má podobat písni Marvina Gaye Lets Get It On. Žalobu na písničkáře podala rodina zesnulého spoluautora Eda Townsedna. Píseň pochází z roku 1973, objevila se na stejnojmenném Gayově albu, jehož byla pilotním singlem. 

vložte odkaz, text nemažte

Není to poprvé, co Ed Sheeran čelí nařčení z kopírování. Před časem byl obviněn, že se singl Photograph až příliš podobá songu Amazing, který má ve svém repertoáru jeho britský kolega Matt Cardle.

LIVE: Ed Sheeran se Praze postavil jen s kytarou. Obstál?

S podobnými kauzami se ve světě v poslední době roztrhl pytel. Ostře sledovaný je například spor ohledně autorství hitu Stairway To Heaven Led Zeppelin. Ti sice u soudu uspěli, po odvolání protistrany se ale případ bude projednávat znovu. 

Témata: Ed Sheeran, Marvin Gaye, Matt Cardle, Led Zeppelin

zavřít