Elektronický mág Jan Blomqvist bude po Colours čarovat na narozeninách Radosti FX

Vydáno 20.07.2016 | autor: redakce

Nejstarší klub s elektronickou hudbou v Česku jménem Radost FX letos slaví 24. narozeniny! Na oslavu se sem 11. listopadu chystá německý elektronický mág Jan Blomqvist, který svým hlasem ve spojení s atmosférickým setem uchvátil fanoušky například na letošních Colours of Ostrava. Doplní ho ostřílení matadoři Dan Cooley a Cubik. To vše ve zrekonstruované Radosti se zvukem Funktion one.

Elektronický mág Jan Blomqvist bude po Colours čarovat na narozeninách Radosti FX Jan Blomqvist oslaví 24. narozeniny klubu Radost FX

Jan Blomqvist dal dohromady deep house, zasněný zpěv, minimal techno a jeho hity Time Again, Awake a Something Says ho katapultovaly mezi přední interprety nejen v Německu. Letos v květnu vystoupil ve světoznámé show Bolier Room a jeho video z klubu Weekend v Berlíně, kde mimochodem pracoval před tím jako barman, má přes 5 milionů zhlédnutí. Je to nejúspěšnější video z tohoto klubu vůbec.

Radost FX teď žije každý den, do klubu se vrátili Pavel Bidlo, Lumiere a další DJs

České publikum ho čerstvě zná z festivalu Colours Of Ostrava, kde zahrál před roztančeným davem. Říká se o něm, že jako malý nikdy neplakal a místo toho zpíval tklivé melodie. Když na střední škole dostal od svých hippie rodičů první kytaru a utratil své první vydělané peníze za zesilovač, naučil se hrát. Následně ho nepřijali do školní kapely, o které ale tvrdí, že byla stejně "shitty". V jednadvaceti začal studovat technickou školu a objevil techno. Přes den spí a v noci dlouhé hodiny skládá. 

PARTY DOPLNÍ DALŠÍ DVA DJS

Dan Cooley působí od roku 1996 na vlnách pražského Radia 1. V současné době mu patří pondělní a páteční dopoledne, kdy to páteční provází posluchače převážně světem taneční hudby, včetně aktuálních novinek. S klubovou kulturou je spjat už od začátku 90. let. V jeho setech je slyšet pestrá směs převážně houseových rytmů od deep house, přes funky, až po progresivně laděné desky nebo breaky. 

vložte odkaz, text nemažte

DJ Cubik vlastním jménem Jakub Šmejkal) hraje aktivně od roku 1995, poprvé začal pravidelně hrát v klubu Újezd, XT3 a Punto Azul , na první větší party pořádanou agenturou Lighthouse hrál v roce 1997 společně s Colinem Dalem v Roxy. Od té doby hrál na mnoha parties a festivalech, nejčatěji na parties a festivalech agentury Lighthouse a v klubu Roxy a navštívil téměř všechny kluby ve větších i menších městech. Má zkušenosti s hraním i v zahraničí a to Německu (Berlín, Rostock a Hamburg) v Anglii ve městě Bournemouth v klubu Bartonka či v Polsku v Krakově a v klubech Buddha a Alive v Lisabonu v Portugalsku.

Vstupenky pořídíte v předprodeji za 250 Kč zde, na místě budou stát o 100 Kč více. 

Témata: Radost FX, Jan Blomqvist, Dan Cooley, Cubik, party

zavřít