Ennio Morricone zahraje v Praze skladby z Tarantinova nového filmu poprvé živě

Vydáno 12.10.2015 | autor: admin

Italská ikona filmové hudby Ennio Morricone zahraje v Praze ve světové premiéře živě skladby z filmu Quentina Tarantina, The Hateful Eight. Oznámené turné 60 Years of Music World Tour odstartuje 15. ledna 2016 v pražské O2 areně. Římského úspěšného skladatele bude doprovázet Český národní symfonický orchestr.

 

Ennio Morricone zahraje v Praze skladby z Tarantinova nového filmu poprvé živě Ennio Morricone zahraje v Praze skladby z Tarantinova nového filmu poprvé živě

Letos šestaosmdesátiletý skladatel na začátku roku 2016 naplánoval celkem devět zastávek v rámci svého turné k výročí šedesáti let působení na scéně. V poslední době pracoval na hudbě k očekávanému filmu režiséra Quentina Tarantina, The Hateful Eight, který má premiéru letos o Vánocích. "Na hudebním programu stále pracuji, ale jistě mám v plánu zahrát známé skladby z oskarových filmů, pro které jsem hudbu složil. Také plánuji zahrát část partitury z posledního Tarantinova filmu, kterou jsem nedávno nahrál a složil. Bude to poprvé, kdy bude hrána naživo" řekl o přípravě turné sám Morricone.

Ennio Morricone se v lednu vrátí do Prahy, oslaví 60 let kariéry

Slavný skladatel je považován za jednoho z nejvýznamějších filmových hudebních skladatelů všech dob. Ve své sbírce ocenění má Oscara za celoživotní dílo, několik cen Bafta, ocenění Grammy, Zlatý Globus a mnoho dalších trofejí. Během své kariéry složil hudbu k více než pěti stům filmům.

Morricone vystoupí v pražské O2 areně potřetí, předchozí dva koncerty byly vyprodány do posledního místa v hale, stejně jako všechny koncerty jeho turné. Vstupenky na pražský koncert jsou stále v prodeji v síti Tickeportal.

tz, jm

 

zavřít