LIVE: Enter Shikari v Brně: pot, špína a jeden z nejlepších klubových zážitků

Vydáno 09.10.2015 | autor: redakce

Electro-hardcore partu Enter Shikari není v Česku třeba představovat. Jedná se o jednu ze stálic klubové i festivalové scény – vždyť jen tento rok sem přijeli již potřetí. A není divu, že mají české publikum rádi – místní koncerty jsou pokaždé extrémní zážitek.

LIVE: Enter Shikari v Brně: pot, špína a jeden z nejlepších klubových zážitků Enter Shikari odehráli v Brně pořádně divoký koncert

ENTER SHIKARI, CRIMINAL COLECTION
FLÉDA, BRNO
8. 10. 2015

 

Bohužel to může být trochu nevýhodou pro předskokany. Ani tuzemští Criminal Colection to neměli snadné, nejspíše za to ovšem sami nemůžou. Jejich pop-punkový set byl poměrně kvalitní, zvuk byl na předkapelu minimálně nadprůměrný, energii Enter Shikari je ale těžké čelit a vzpomínky na předkapelu jsou téměř vždy smazány zážitkem, kterou headlineři vždy vykouzlí. Ani tentokrát tomu nebylo jinak.

Enter Shikari po sedmi letech zahráli opět v Brně

Setlist se tentokrát věnoval z velké části novému albu, dokonce ještě více než v případě lednového koncertu v Lucerna Music Baru. Mimo již tehdy odehraných Anaesthetist, Last Garrison a Never Let Go Of The Microscope se tentokrát brněnské publikum dočkalo i většiny dalších položek, včetně balady Dear Future Historians... začínající něžným piánem a končíci melodií na trumpetu. Přestože zazněly klasiky jako například letité hymny Sorry You’re Not the Winner nebo Solidarity, Enter Shikari dokážou stále překvapit. Povedlo se jim to třeba výborným mash-up přechodem mezi Last Garrison a dalším hitem, Juggernauts. Pro návštěvníky, kteří novému albu příliš nehoví, mohl být ovšem setlist i menším zklamáním.

 

Žádným překvapením ovšem nebyla neuvěřitelná energie, pro kterou jsou koncerty Enter Shikari legendární. Vyprodaná brněnská Fléda se již během prvních tónů, patřícím úvodní skladbě The Appeal & the Mindsweep I z nového alba Mindsweep (turné k němu končilo právě brněnským koncertem), změnila v jeden velký kotel. Pokud si člověk přišel užít klidný večer, mohl se ukrýt snad jen na baru v zadní části sálu, zbytek místnosti patřil fanouškům a nepřetržitému tanci a pogu. Muzikanti se nebáli kontaktu s publikem a hned několikrát se vydali hrát přímo do davu. Prakticky celý koncert se odehrával v maximálně vyhroceném duchu – pedál na podlaze, pot a špína.

Málokterá kapela navštíví česko tolikrát za rok a zůstává stále vřele vítaným hostem. U málokteré kapely se divák takhle unaví a zapotí a zároveň nechce, aby koncert skončil. Enter Shikari jsou jednoznačnými mistry živého vystupování a potvrzují to každým koncertem. Je téměř jisté, že i další show bude vyprodaná a že bude také jedním z nejintenzivnějších klubových zážitků, které lze v současnosti prožít.

 

text: Jan Čapek, foto: Romana Šlapáková

4,50

čtenáři

hlasuj

Mohlo by Vás zajímat

zavřít