EXKLUZIVNĚ: Mr. Elastik a Sestry Havelkovy se spojili pro swingový remix

Vydáno 05.04.2017 | autor: redakce

Spojení Mersiho (Mr. Elastik, Děda Mládek Illegal Band, Burma Jones) a swingového vokálního tria Sestry Havelkovy (Originální Pražský Synkopický Orchestr, Melody Makers Ondřeje Havelky) může být pro posluchače překvapivé. Dva zcela odlišné světy se propojily a vznikl remix klasické swingové písně Doin' The New Low-Down (zkráceně Low Down).

EXKLUZIVNĚ: Mr. Elastik a Sestry Havelkovy se spojili pro swingový remix Mr. Elastik a Sestry Havelkovy se spojili pro swingový remix

Na první pohled by se mohlo zdát, že tato dvě uskupení nemají moc společného. Mr. Elastik hrají hudbu, která vychází z tanečního základu. Tento band (12 muzikantů a Dj) spojuje hudební žánry jako dubstep, house, 2step, jungle, old school rap se živě hranou swingovou a jazzovou hudbou. A právě swing je průsečík, který propojil obě dvě kapely.

Mr. Elastik rozpoutal v Jazz Docku electroswingovou horečku

Zatímco Mr.Elastik si pohrává a kombinuje zdánlivě nespojitelné hudební žánry, Sestry Havelkovy naopak vynikají téměř autentickou interpretací písní od první poloviny dvacátých až do počátku čtyřicátých let dvacátého století.

vložte odkaz, text nemažte

Spojení manouche jazzu a swingu dvacátých a třicátých let minulého století s elektronickou hudbou je to, co nejlépe charakterizuje projekt Mr. Elastik. Sloučením těchto odlišných žánrů vznikl hudebně pestrý a neokoukaný mix, který si pomalu, ale jistě nachází cestu i do české kotliny. Ve světě velmi populární styl vznikl v polovině devadesátých let a je stále na vzestupu. Marcel Marek aka Dj Mersi vystudoval hudební konzervatoř v Plzni. Už za studií začal hrát na bicí ve skupině Burma Jones, se kterou natočil tři desky (mimo jiné i úspěšný single Samba v kapkách deště). V roce 1998 spoluzaložil kapelu Děda Mládek Illegal Band, s níž hraje dodnes.

Vokální trio Sestry Havelkovy vzniklo v roce 1985 na základech předchozího vokálního tria v lůně Originálního pražského synkopického orchestru (OPSO) vedeného Pavlem Klikarem, kde za mikrofonem stál Ondřej Havelka a na klavír hrál Jiří Gilík.

tz, jm

Témata: Mr. Elastik, Sestry Havelkovy, swing

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít