EXKLUZIVNĚ: Slza vydává debutové album Katarze. Poslechněte si ho v premiéře

Vydáno 08.11.2015 | autor: redakce

Po třech rádiových hitech přichází duo Slza se svou očekávanou debutovou deskou. Katarze obsahuje 10 autorských písniček, jejichž texty napsal Ondřej Ládek aka Xindl X. Album vycházející 13. listopadu pod hlavičkou Universal Music vám spolu se streamovací službou Spotify nabízíme k poslechu v premiéře.

EXKLUZIVNĚ: Slza vydává debutové album Katarze. Poslechněte si ho v premiéře Slza vydává debutové album Katarze. Poslechněte si ho v premiéře

Kapela Slza, kterou tvoří Petr Lexa a Lukáš Bundil, se při natáčení soustředila především na to, aby na své debutové desce nabídla melodické písně s chytlavými a výraznými refrény, které budou dobře fungovat nejen při poslechu alba nebo při větších koncertech, ale i třeba jen s kytarou nebo pianem. To, že se jim jejich záměr povedl, nasvědčuje velký úspěch nejen výše uvedeného singlu, ale i následující hitovky Celibát, kterou duo představilo počátkem tohoto jara.

O hudbu se postaral Lukáš Bundil, který je hlavním autorem hudby, ve spolupráci s producentem Daliborem Cidlinským Jr. Ten měl jasný záměr - vytvořit autorské album v češtině s moderním zvukem a produkcí, které vychází z moderních trendů současné popové scény ve světě.

Pod texty je podepsán Ondřej Ládek aka Xindl X. Ten se při psaní snažil, aby album nebylo tématicky jednotné. "Najdeme na něm písně o rozpadajících se vztazích, o přetvářce, i o těžkosti čelení předsudkům. Ale v každém z těchto mikropříběhů si projdeme nějakým očištěním, katarzí," vysvětluje. A právě tento aspekt dal i název celému albu Katarze.

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít